Británie se topí v uprchlících

519
Print Friendly, PDF & Email
Británie se topí v uprchlícíchZdroj: Vlastní
Británie se topí v uprchlících
Zdroj: Vlastní

Zpravodajská agentura, Reuters dnes publikovala zprávu v níž lidem sděluje, že do letošního 31. března 2015, díky migraci, překročilo hranice Spojeného království, potažmo Británie o 330 000 osob více, než se jich vystěhovalo.

Všechna data, jež použila zpravodajská agentura Reuters ve své zprávě, pochází od Národního statistického úřadu (ONS), podle jehož dat se do již zmíněného data (31.března 2015) do Británie přistěhovalo, téměř 636 000 lidí a naopak se do zahraničí odstěhovalo 307 000 lidí. O proti minulému roku se tak toto číslo, přistěhovalých osob do Británie zvedlo o zhruba 94 000 lidí.

Máme-li se pak zabývat samotným počtem přistěhovalých lidí do Británie, tak letošní číslo,

330 000 přistěhovalců je od doby zaznamenávání, vůbec absolutním rekordmanem. Dosavadní rekord v Británii padl v roce 2005, kdy se do této země přistěhovalo 320 000 lidí.

A nutno podotknout, že místní lidé jsou díky tomuto náporu uprchlíků, velice naštvaní. Vůbec největší nátlak je v současné chvíli, vyvíjen na britského premiéra, Davida Camerona, který je z řad veřejnosti, silně kritizován a to za nedodržení svých slibů, k nimž se zavázal v roce 2010. Jedná se konkrétně o slib v němž se Cameron zavázal, že sníží migrační vlnu v Británii pod 100 000 lidí ročně. Účelem tohoto slibu bylo uspokojení obav veřejnosti, ze zatížení veřejných služeb. Tento slib se ale dle reakcí obyvatel, Cameronovi jaksi nepovedl.

Na nedosažitelnost tohoto, Cameronova cíle upozornila, ale také lobbistická a obchodní organice, Institute of Directors, která jeho záměr, stejně jako mnoho obyvatel nyní, kritizovala. Podotýkala, že opatření proti migraci vytváří nestabilní, podnikatelské prostředí. A společně s expertní skupinou, British Future, organizace Institute of Directors vyzvala k celkovému přehodnocení, imigrační strategie.

A problematice s uprchlíky se věnovala i rozhlasová a televizní stanice BBC, podle jejíž údajů žilo v roce 2014 v Británii, celkem 13 %, mimo Británii, narozených lidí, což je zhruba 8,3 milionů lidí. Statistický úřad tento vývoj následně připsal nárůstu počtu obyvatel v Evropské unie, jež přichází do Británie.

Zdroj: Svobodné noviny

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů