Británie, přehodnocuje obranu Falklandských ostrovů, nebezpečím jsou argetinské bombardéry

677
Print Friendly, PDF & Email
Suchoj Su-24 - U NATO FencerZdroj: www.cs.wikipedia.org
Suchoj Su-24 – U NATO Fencer
Zdroj: www.cs.wikipedia.org

Velká Británie stojí před vojenskou hrozbou číhající z Argetiny. Stát v Jižním Atlantiku, totiž podle listu „Daily Express“, získá od Ruské federace 12 nových, stíhacích bombardéru, typu Suchoj Su-24, u NATO nazývaných jako Fencer. To všechno výměnou za dodávky potravin. Díky tomuto kroku, musí Velká Británie dělat velké změny (posilovat) obranné složky na Falklandských ostrovech.

Britské ministerstvo obrany zareagovalo na tento krok Argetiny a Ruska a nyní mění leteckou obranu na Falklandských ostrovech. To vše do doby, než se Británii, podaří uvést do provozu, dvě nové letadlové lodě. Stíhací, bombardovací letouny, Argetinou nazývané jako Malvíny, schopné přizpůsobit se každému počasí, jsou totiž pro Falklandské ostrovy, hrozbou.

Podle nejnovějších zpráv tvoří obranu britských ostrovů, čtyři letouny, Eurofighter Typhoon společně s raketami země-vzduch, Rapier a více jak tisícovkou vojáků (1 200 vojáků), působících na zemi.

Velká Británie se musí mít na pozoru, protože i přes to, že má daleko lepší stíhací letouny, Typhoon, tak i stíhací letouny, Suchoj-Su 24 (u NATO registrované jako Fencer), vyrobené ještě za dob Sovětského svazu, nejsou tím nejhorším letounem. Jen pro představu, letouny typu Fencer jsou dvoumístné stíhačky, které dokáží uletět až 615 km, měnit geometrický tvar křídel, provádět protizemní a námořní útoky z velmi nízké letové hladiny, můžou nést řadu „železných“ nebo laserově naváděných pum či raket, umožňujících útok z odstupu, jako například protiradiolokační střelu „Kh-31“ (u NATO registrované pod názvem AS-17 Krypton). Ve výzbroji těchto stíhaček, nesmí chybět ani proti-lodní námořní rakety.

Tyto letouny, které Argentina obdrží, rozhodně nepatří mezi nějaký šrot, zvlášť pokud bude se stíhacími bombardéry, dodána i munice, pak mohou tyto letouny v rukách Argetiny, představovat značné nebezpečí pro Falklandy, britské území, které Velká Británie, získala ve válce v roce 1982, kdy bylo poraženo argentinské vojsko.

Zdroj: Britské listy

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů