Británie lže o ruských akcích v Sýrii

598
Print Friendly, PDF & Email
Británie lže o ruských akcích v Sýrii,br/>Zdroj: www.eduschool.ucoz.ru
Británie lže o ruských akcích v Sýrii,br/>Zdroj: www.eduschool.ucoz.ru

Velká Británie, dle slov, zde žijícího ruského velvyslance, Alexandra Yakovenka, údajně lže o ruských vojenských akcích, provedených v Sýrii, konkrétně v syrském Allepu.

Všechno to začíná 11. října, letošního roku v britském parlamentu, zhruba měsíc po vybombardování humanitárního konvoje v Sýrii. V tento den, před britským parlamentem vystoupí se svým projevem britský ministr zahraničí, Boris Johnson. Ten v rámci svého projevu obviní Ruskou federaci z úmyslného vybombardování humanitárního konvoje v Sýrii a celou akci, která je dle jeho slov, podložená satelitními snímky ze sociálních sítí a za níž (dle jeho názoru) stojí Rusové, označí za válečný zločin.

Na toto obvinění ze strany Johnsona, obratem reaguje ruská strana, konkrétně výše zmíněný, ruský velvyslanec žijící ve Velké Británii, Alexander Yakovenko. Ten britské straně, přesněji řečeno britským poslancům posílá otevřený dopis, kde krom výzvy o předložení věrohodných důkazů, informuje britské poslance také o tom, že bezdůvodně obvinili Ruskou federaci z bombardování syrského konvoje a celý tento čin navíc označili za válečný zločin.

Později se Yakovenko ke svému dopisu a hlavně k reakci z Velké Británie ještě vyjádří, když prohlásí, cituji:

V případě, že Spojené království nebude schopno poskytnout nějaké důkazy, Moskva bude vnímat toto obvinění jako „nehorázné lži“, které slouží k zajištění ochrany teroristům an-Nusrá a popřípadě britských sil v Sýrii.

A stalo se přesně tak, jak ruský diplomat předpověděl. Jeho slova, týkající se britské odpovědi na jeho dopis si nyní znovu dovolím odcitovat:

Podstatou odpovědi, kterou jsme obdrželi, bylo tvrzení, že britská strana nemá žádné takové důkazy.

Zdroj: Pravda.ru

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů