BRICS – chystá spustit svou banku

587
Print Friendly, PDF & Email
BRICS – chystá se spustit svou banku
BRICS – chystá se spustit svou banku
Zdroj: www.nwoo.org

BRICS – státní uskupení, které je složeno z Brazílie, Ruska, Indie, Číny a Jižní Afriky A BOJUJE PROTI DOLARU se víceméně, rozhodlo o vytvoření nové, rozvojové banky. Podle informací z AP (Associated Press – Americké tiskové agentury), se v pondělí, sešla brazilská prezidentka, Dilma Rousseffová se svým ruským „kolegou,“ Vladimírem Putinem v prezidentském paláci, konkrétně v severovýchodním městě Fortaleza. Společně diskutovali, právě o vytvoření rozvojové banky a také se zamýšleli nad tím, co by mohlo pomoci růstu zemím, které jsou členy, tohoto spolku. Jak brazilská prezidentka, tak i Vladimír Putin, doufají, že tato navrhovaná instituce na summitu BRICS, který se koná ještě tento týden (dnes), vznikne. Dokonce už spolu podepsali i dvojnásobnou dohodu o letecké obraně, plynu a vzdělávání.

Samotná brazilská prezidentka uvedla, že banka, která by měla vzniknout, bude samotný vrcholem programu summitu. Zároveň také dodala, že těchto pět zemí, patří k největším zemím světa, a proto není možné, aby se uprostřed 21. století, tyto země, svazovali, nějakým druhem závislosti.

Země BRICS si už také vytvořili strukturu, kterou nám osvětlil, ruský velvyslanec, Large Vadim Lukov:

„Fond rezervních měn, jako náhrada za MMF (Mezinárodní měnový fond), a rozvojová banka BRICS jako náhrada za Světovou banku, začnou fungovat už v roce 2015.“

Na summitu byl dále řešen, třeba základní kapitál, který by měl podle předběžných odhadů činit 100 miliard dolarů, pro každou zem.  Z toho by mělo být 50 miliard dolarů, vyčleněno pro partnery. Samotné umístění banky, o kterém v tomto článku, nebyla řeč, ještě není zcela jasné, stejně jako rozdělení základního kapitálů.

Další peníze by mohl spolknout fond, rezervních měn, do kterého by následující státy vložili tolik peněz:

Čína – 41 miliard dolarů

Brazílie, Indie a Rusko – každá zem po 18 miliardách dolarů

Jižní Afrika – 5 miliard dolarů

Částka příspěvku, je hodnocena dle velikosti ekonomiky těchto zemí

K čemu to všechno povede?

Jednoznačně k posílení vlastních zájmů a názorů, těchto států, na které, díky USA a EU, není brán zřetel a jsou těmito mocnostmi ignorováni. Pokud bude toto spojenectví i nadále, takto pokračovat, s největší pravděpodobností se přidají i další významnější ekonomiky světa a dolar opustí. Tím tak připraví dolaru, definitivní konec. Otázkou zůstává, jestli se toto podaří.

Zdroj: New World Order Opposition

5/5 - (1 vote)

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů