Brazilská policie si na své kriminálníky vezme speciální brýle

663
Print Friendly, PDF & Email
Brazilská policie si na své kriminálníky vezme speciální brýleZdroj: www.nwoo.org
Brazilská policie si na své kriminálníky vezme speciální brýle
Zdroj: www.nwoo.org

Brýle, které dokážou dohlédnout až 45 metrů daleko, naskenovat neuvěřitelných 400 lidských tváří, za sekundu, přičemž skenování probíhá, tak detailně, že za sekundu máte naskenováno 46 000, biometrických bodů na tváři jednoho člověka a ještě dokážou všechny tváře, rovněž během několika vteřin, porovnat s centrální databází, všech na svobodě žijících kriminalistů. To jsou brýle, které by v budoucnu měla nosit policie v Brazílii.

A je to zároveň i novinka se kterou byla brazilská policie seznámena teprve nedávno, přesněji v roce 2014. Celý mechanismus těchto, speciálních brýlí je postaven na kameře, která je umístěná na brýlích. V případě, že tato kamera, zaznamená nějakého kriminálníka, tak se uvnitř brýlí, automaticky, rozsvítí červené světýlko, jež následně dovede policistu přímo k pachateli.

V současné chvíli se tyto brýle ještě nepoužívají. Nicméně brazilská policie je chce za každou cenu nasadit do boje, proti nesmírné kriminalitě, která rok co rok, zachvátí Brazílii, třeba při fotbale, či nějakých obrovských koncertech. Samotné brýle, které byly vyvinuty v roce 2014 musí, ale nejdříve projít pilotním testováním, které se bude konat na přeplněných stadionech, (jak bylo uvedeno již výše, třeba při fotbale či koncertu), teprve potom je brazilská policie uplatní i v praxi.

Zdroj: New World Order Oppositions

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů