Bouřlivý výstup Nigela Faraga v Evropském parlamentu

566
Print Friendly, PDF & Email
Bouřlivý výstup Nigela Faraga v Evropském parlamentu
Bouřlivý výstup Nigela Faraga v Evropském parlamentu
Zdroj:www.ukip.org

Na půdě evropského parlamnentu bylo včerejším dnem, pěkně rušno. O takovýto rozruch se svým již čekaným, kritickým projevem postaral, britský politik a také šéf britské euroskeptické strany, UKIP, Nigel Farage, který ve svém zhruba tří minutovém, těžce kritickém projevu, dokázal odsoudit jak německou kancléřku, Angelu Merkelovou, tak i fracouzského prezidenta, Hollandeho za údajné volání po větší integraci ve věci, točící se kolem uprchlíků. Farage také zmínil své přesvědčení o tom, že Britové v konaném referendu, kde se bude rozhodovat o vystoupení Británie z EU, zvolí správně a z EU, Británie opravdu vystoupí.

Abychom si tady ale Faragův projev, nezmínili jen letem světem, trochu se o jeho vystoupení v Evropském parlamentu rozepíšu.

Jak bylo již výše uvedeno, tak celý Faragův projev na půdě Evropského parlamentu, trval zhruba tři minuty. Během tohoto intervalu, dokázal šéf britské, euroskeptické strany, v projevu zmínit opravdu dosti věcí, přesněji řečeno spíše faktů.

Podle jeho slov se práce a zaměření Evropská unie, doslova hroutí, přímo před očima. Abychom byli přesnější tak, ve svých počátcích měla Evropská unie za úkol omezit vliv Německa po druhé světové válce. Jak ale nyní poznamenává sám Farage, tak celá práce, nebo spíše proces omezování německého vlivu se vydal naprosto špatným směrem. Tady už jsou slova, uvedeného, britského politika, cituji:

Celý tento proces (mluví o omezování německého vlivu) se však později vydal naprosto špatným směrem. V Evropské unii již nejde o mír, ale především o moc.

A tady už jsou kritická slova na adresu, francouzského prezidenta, Hollandeho a německou kancléřku, Angelu Merkelovou, jejíž rozhodnutí, přijmout 1,5 milionů uprhlíků, Farage označil za nejhorší rozhodnutí, posledních 50 let. Nezapomněl také uvést, že jak Hollande, tak Merkelová „šilhají“ po větší moci. Jeho slova si dovolím znovu odcitovat:

Osmdesát procent z přicházejících uprchlíků nejsou vůbec Syřané. Ve skutečnosti jste tak otevřela dveře mladým ekonomickým migrantům mužského pohlaví, již mají často velmi násilnické způsoby. Tedy přesně opak toho, co byste očekávali od uprchlíků. Toto není Evropa míru, ale Evropa naprostého rozdělení. Je směšné, že nyní chtějí Hollande a Merkelová více Evropy, když stávající stav je tristní. Chtějí více Evropy, tedy i opakování starých chyb.

Konečná slova tohoto článku připadnou budoucímu, britskému referendu o němž se Farage ves svém projevu také zmínil a kde by se Britové měli rozhodnout, zda-li chtějí zůstat v EU, nebo zní vystoupit.

K budoucímu referendu konkrétně řekl tato slova, naposled cituji:

Naštěstí je tady světlo na konci tunelu, které se jmenuje britské referendum. Politika paní Merkelové a pana Hollandea činí Brexit pravděpodobnějším. Doufám, že odchod Velké Británie z Evropské unie bude začátkem konce EU.

A tím skončilo Faragovo „vystoupení.“

Zdroj: Eportal

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů