Bombardér B-52 ztratil v Severní Dakotě motor

1008
Print Friendly, PDF & Email
Bombardér B-52 ztratil v Severní Dakotě motor
Zdroj: www.wired.com

Americký bombardér, typu B-52 při jednom ze svých cvičných letů ztratil jeden ze svých osmi motorů. Všechno se odehrálo, poblíž americké vojenské základny Minot Air Force, která se nachází v Severní Dakotě. Na celou informaci upozornil prostřednictvím elektronické pošty, přesněji řečeno emailem, mluvčí amerického letectva.

Ten do emailu, jenž byl adresován na redakci vojenského zpravodajského serveru Military.com, konkrétně napsal, cituji:

Dneska, B-52 ztratil motor … Letadlo bezpečně přistálo, nikdo nebyl zraněn.

Mluvčí amerického letectva ve zprávě, krom výše zmíněného také uvedl, že letadlo prakticky okamžitě, nouzově přistálo v neobydlené oblasti. Zda-li byl někdo zraněn, nebo bylo následkem pádu motoru, něco zničeno, zatím není známo.

V současné chvíli probíhá důkladné vyšetřování, které by mělo objasnit z jakého důvodu se letecký motor při letu uvolnil. Samotný motor už vyšetřovatelé mají k dispozici. Ihned po zaznamenání problému byl k němu, respektive k jeho zbytkům vyslán vrtulník UH-1N, jenž měl zachránit to, co z motoru zbylo.

K americkým bombardérům typu B-52 lze uvést, že v americkém leteckém parku jich je momentálně ještě 76. A to i přes fakt, že drtivá většina z nich je stará více jak 50 let. Spojené státy se těchto letounů ale v dohledné době zatím, jen tak zbavit nehodlají. Počítá se s tím, že budou nadále využívány v rámci vojenských misí, třeba na bombardování v Iráku, nebo na hlídkování v Jihočínském moři. Jejich odchod do „leteckého důchodu“ je dle aktuálních informací naplánován až na rok 2040, kdy je nahradí nové těžké bombardéry B-21 Raider, jež jsou v současnosti vyvíjeny korporací Northrop Grummman.

Zdroj: Security magazín

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů