BND nemá proti ruskému vměšování se do německé politiky, žádné důkazy

678
Print Friendly, PDF & Email
BND nemá proti ruskému vměšování se do německé politiky, žádné důkazy

Zdroj: www.thetoc.gr

Německá zpravodajská služba BND nemá po více jak roce společné práce se Spolkovým úřadem pro ochranu ústavy BfV, žádné dost silné důkazy proto, aby obvinila Ruskou federaci z vměšování se do německé politiky. S informací přišel německý týdeník Suddeutsche Zeitung, jenž dále uvádí, že obě dvě výše zmíněné agentury měly původně v plánu, alespoň část informací zpřístupnit veřejnosti. Bohužel, ale pro nedostatek přesvědčivých důkazů bylo nakonec celé rozhodnutí zamítnuto.

Později se k rozhodnutí, nevynášet nic na veřejnost, vyjádřil také jeden z bezpečnostních agentů, který konkrétně uvedl, cituji:

Rádi bychom vytáhli žlutou kartu.

Pro ty jedince, kteří se v této záležitosti úplně „nechytají,“ nebo nemají čas sledovat geopolitické dění, připomínám, že v prosinci roku 2016, šéf Spolkového úřadu pro ochranu ústavy, Hans Georg Maasen, obvinil ruské hlavní město Moskvu ze záměrné destabilizace Německa. Dle tvrzení samotného šéfa Spolkového úřadu pro ochranu ústavy BfV a řady německých médií se ruští hackeři, údajně snažili pomocí kybernetických útoků a ruské propagandy, destabilizovat německou politiku. A to velice podobným způsobem jako tomu bylo dle mnoha informací v případě amerických prezidentských voleb v roce 2016, kde navíc jakýkoliv pokus Ruska, zmanipulovat celé volby, nebyl nijak a nikým dokázán.

Zdroj: Suddeutsche Zeitung

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů