„Blížíme se k vojenskému střetnutí se Severní Koreou,“ tvrdí americký generál

572
Print Friendly, PDF & Email
„Blížíme k vojenskému střetnutí se Severní Koreou,“ tvrdí americký generál

Zdroj: www.hertogfoundation.org

Americký generál Jack Keane, který nedávno odmítl pozvánku od amerického prezidenta Donalda Trumpa na post ministra obrany Spojených států v předešlých dnech poskytl poněkud kontroverzní vyjádření pro americký deník The Times. V něm uvedl, že bude třeba brzy zaútočit na Severní Koreu. Slova uvedeného amerického generála si nyní dovolím citovat:

Preventivní útok na severokorejské odpalovací zařízení, podzemní jaderné stanoviště, protiraketovou obranu, dělostřelectvo a velitelské cíle mohou zůstat jedinou možností, která zůstane na stole. Rychle a nebezpečně se blížíme k vojenskému řešení.

Toto prohlášení však není jediné, které zaznělo z úst amerického generála Jacka Keana. V podobném stylu se na adresu Severní Korei vyjádřil už v dřívějším rozhovoru pro britský mezinárodní deník The Financial Times. Do tohoto rozhovoru zahrnul i Čínskou lidovou republiku, která je prakticky jediným spojencem, jež má na Severní Koreu vliv a kterou víceméně vyzval k tomu, že pokud vojensky nezasáhne proti Severní Korei, učiní tak Spojené státy. Slova uvedeného amerického generála si nyní dovolím znovu citovat:

Pokud Čína nevyřeší Severní Koreu, uděláme to my.

Z výše uvedených slov amerického generála a z pohledu globální bezpečnosti je tak vlastně poněkud lepší, že Jack Keane, odmítl pozvánku Donalda Trumpa na post amerického ministra obrany. Pokud by ji totiž přijal, pak by celý svět mohl čelit dosti nepříjemným a pravděpodobně i posledním následkům této pozvánky.

Nemůže být totiž nejmenší pochyb o tom, že vojenský konflikt započatý Spojenými státy, vedený proti Severní Korei by v samotné Severní Korei vyvolal touhu po odvetě. Ta by ovšem mohla být vedena jadernými zbraněmi, které by na naší planetu měly zničující, nebo při nejmenším dosti paralyzující účinek.

Zdroj: Hlavné správy

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů