Bezpečnostní složky Izraele zadrželi dva teroristy z Hamasu

434
Print Friendly, PDF & Email

Ahmad Ma’an Sa’ar, jemuž je 25 let a 32 letý Daúd Adwan, byli podle izraelského tisku, zadrženi. Tato informace vyšla v tamnějších médiích až dnes, krátce nad ránem, kdy bezpečnostní složky Izraele, jinak přezdívané jako Šin Bet, či Šabak, které jsou tvořeny místní armádou a policií, dovolily izraelským médiím s touto informaci vyjít před širokou veřejnost. A o jaké teroristy se blíže jedná?

Jde o dva muže z Hamásu, kteří se poprvé setkali v palestinském městě Abu Disu, kde krom svého seznámení utvořili teroristickou skupinu, která se následně začala cvičit ve střílení se zbraněmi, jako je například: ruský kalašnikov, nebo 9 milimetrová pistole. Krom toho ale, jako každá jiná teroristická skupina, i tato dvoučlenná skupina začala velice aktivně sbírat informace a to konkrétně o izraelské obranné síle, která se stala terčem jejich teroristických útoků. Samotné tyto útoky, měli být zorganizovány v okolí, již zmíněného města Abu Dis (nejvíce se mluví o křižovatce „Ha-Kiosk“ při vjezdu do Jeruzaléma) a to přesně v dny, kdy se zde slaví svátek Purim, tedy v rozmezí od 5. do 6. března.

Pokud padne slovo na původ, dosažené vzdělání, či na výpisy v trestním rejstříku, tak tito muži jsou v palestinském městě, Abu Dis, velice známý. Například takový Sa’ar, kterému je 25 let se narodil v palestinské vesnici jménem Burka, která leží na severu Západního břehu a pracoval v občerstvení na univerzitě Al-Qudos v Abu Disu. Krom toho je ale také velice aktivním členem Hamásu a díky své teroristické činnosti si během let 2009 až 2011 „užil“ dva roky v izraelské věznici.

Velice podobně na tom byl i jeho o 7 let starší kolega, Daúd Adwan, který rovněž strávil nějakou dobou v izraelském vězení.

A u izraelského vězení ještě malinkou chvíli zůstaneme: Tam by totiž, oba dva tito darebáci měli znovu skončit a to pro změnu za stejné zločiny, jako v minulosti, tedy za terorismus, konkrétně za teroristické útoky na které si jen tak pro zajímavost, pronajali i auto.

K celé věci ohledně plánovaných, teroristických útoku se vyjádřil mluvčí Šabaku, který médiím řekl, že oba dva podezřelí budou vojenským soudem v Judeji souzeni během několika následujících dnů. A přidali se i vyšetřovatelé, kteří tvrdí, že takovéto útoky ze strany hamáských lidí, jsou jednoznačným důkazem k tomu, že Hamás chce stůj, co stůj zoorganizovat teroristický útok v Jeruzalémě a jeho nejbližším okolí. Vyšetřovatelé také varují, že největší nebezpečí představují právě takový lidé jako Ahmad Ma’an Sa’ar, nebo Daúd Adwan, tedy lidé, kteří už jednou za teroristické činy ve vězení byly a dostali se na svobodu.

Zdroj: Eretz

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů