Benjamin Netanjahu se v Moskvě sešel s Vladimirem Putinem

1493
Print Friendly, PDF & Email
Benjamin Netanjahu se v Moskvě sešel s Vladimirem Putinem
Benjamin Netanjahu se v Moskvě sešel s Vladimirem Putinem
Zdroj: www.jpost.com

Izraelský premiér Banjamin Netanjahu se dnešním dnem setkal s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Stalo se tak v moskevském židovském muzeu, v době, kdy si svět připomíná oběti holokaustu a krátce po tom, co ho ruský prezident Vladimir Putin do Moskvy, sám pozval.

Hlavním důvodem onoho setkání, ale nebylo připomenout si oběti holocaustu, nýbrž Netanjahovo varování Ruské federace, před rostoucím vojenským vlivem Íránu a jeho patřičnými zájmy v Libanonu a Sýrii, kde Rusko patří společně s Íránem ke spojencům současného syrského prezidenta Bašara Asada.

Izraelský premiér na setkání s Vladimirem Putinem konkrétně uvedl, že Írán má v úmyslu Rusko a Izrael zničit. V souvislosti s nynější kritikou izraelského premiéra na adresu Íránu se ozvala francouzská tisková agentura AFP. Ta ke kritickým slovům Benjamina Netanjahua připomněla, že podobným způsobem se Netanjahu do Íránu „opřel“ již v průběhu minulých setkání s Vladimirem Putinem, která se odehrála v loňském březnu a srpnu.

Na fakt, že se Netanjahu na setkání s ruským prezidentem, pravděpodobně nevyhne diskusi o současné situaci v Sýrii, upozorňoval už před samotným setkáním obou politiků, izraelský velvyslanec v Moskvě, Garyho Korena.

Nutno poté ještě doplnit, že dle informací londýnské zpravodajské agentury Reuters, hlavní téma schůzky nastínil, před samotným jejím konáním, již sám izraelský premiér, když ještě v letadle sdělil novinářům, že bude „diskutovat o neúnavném úsilí Íránu vojensky se usadit v Sýrii, což Izrael rozhodně odsuzuje a aktivně se proti tomu staví.“

Dále pak už jen doplnil, že chce současně hovořit také o šíitském hnutí Hizballáh, jehož cílem je dle slov premiéra, „změnit Libanon ve velkou raketovou odpalovací rampu“ namířenou proti Izraeli.

Zdroj: Reuters

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů