Belgické vzdušné síly vojensky útočily v Aleppu

621
Print Friendly, PDF & Email
Belgické vzdušné síly vojensky zasáhly v AleppuZdroj: www.novinky.cz
Belgické vzdušné síly vojensky útočily v Aleppu
Zdroj: www.novinky.cz

Vojenské letectvo, Belgického království, jen před několika málo hodinami, provedlo vojenský útok v oblasti Hassadžeka, nacházející s v syrské provincii Aleppo. Během vojenského útoku Belgického letectva zemřelo, dle informací ruského centra pro příměří, celkem šest civilistů. Celá tato událost vzhledem k aktuální ruské působnosti na syrském území, vyvolala v samotném Rusku, menší rozruch. Moskva dle svého prohlášení, nyní předpokládá, že se k celé události patřičně vyjádří i Spojené státy. Od nich je nyní očekávána tvrdá reakce, vůči belgickému vojenskému kroku v Sýrii.

Informace, poskytnuté ruskou armádou „mluví“ o tom, že k belgickému, vojenskému útoku došlo v noci z Pondělka na úterý. Během útoku byly zničeny dva obytné domy, zemřelo 6 lidí a několik dalších jich bylo zraněno. Další informace ohledně události poskytlo již výše uvedené centrum pro monitorování příměří, které krom počtu mrtvých také uvedlo, že v oblasti, kde útok proběhl se v danou chvíli nepohybovalo žádné ruské ani syrské letadlo. Objevili se zde však stíhačky, typu Falcon F-16, mezinárodní koalice, která je vedená Spojenými státy. Stíhačky podle informací samotného centra patřily belgickému království.

Později se tato informace objevila v rámci dokumentu i na stránkách ruského ministerstva obrany, kde se konkrétně píše, cituji:

V určeném čase prostředky pro monitorování vzdušného prostoru zafixovaly dvě F-16 vzdušných sil Belgického království nad danou oblastí.

Belgický útok na oblast v Aleppu, jak už bylo popsáno, samozřejmě vyvolal reakce a to hlavně na ruském ministerstvu zahraničí, kde si tuto událost již dovolila komentovat oficiální mluvčí ministerstva, Marija Zacharovová. Ta k incidentu na facebookové stránce, konkrétně napsala, že Moskva aktuálně čeká na reakci USA.

Její přesná slova odcituji:

Čekáme na prohlášení amerického Ministerstva zahraničí, které tvrdě odsoudí útok na civilní cíle a zabití civilních obyvatel. Myslím si, že nebude ani problém najít fotografie obětí k spuštění odpovídající kampaně v CNN.

Zdroj: Sputniknews

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů