Během srpna ve Francii zatčeno sedm podezřelých z napojení na teroristy

602
Print Friendly, PDF & Email
Během srpna ve Francii zatčeno sedm podezřelých z napojení na teroristy
Během srpna ve Francii zatčeno sedm podezřelých z napojení na teroristy
Zdroj: www.azdailysun.com

Francouzské bezpečnostní složky během letošního srpna našli a zadrželi hned sedm osob. A to kvůli údajnému podezření z napojení těchto lidí na teroristické organizace a hnutí. Zprávu dnešním dnem publikovala belgická tisková agentura, Belga.

Ta se v souvislosti s touto informací ve své zprávě odvolala a následně také citovala prohlášení francouzského ministra vnitra, Bernarda Cazeneuve, dle jehož slov měli nejméně tři ze sedmi uvedených útočníků již nachystané plány pro provedení teroristických útoků.

K zadrženým teroristům se Cazeneuve ještě vyjádřil po pařížském setkání s německým ministrem vnitra, Thomasem de Maiziére, kdy upozornil novináře, že za tento, zatím ještě neukončený měsíc, bylo zadrženo stejné množství lidí, podezřelých z napojení na teroristické organizace, či hnutí jako za celý loňský rok 2015.

V souvislosti se zadrženými teroristy nutno uvést, že pro Francii jsou v poslední době teroristické útoky již noční můrou, před kterou se nelze ubránit. A to dokonce i přes fakt, že samotná Francie je aktuálně (dalo by se tak říci) lépe střežena, než zbytek míst na světě. Důvod je prostý – za poslední rok a půl, čelila Francie třem teroristickým útokům v jejichž pozadí stála vždy ta samá teroristická organizace, Islámský stát. Vůbec posledním takovým teroristickým útokem při němž zemřelo více jak 80 lidí, kdy terorista najel kamionem do davu, zasáhl Francii, před necelým měsícem (tedy letos v Červenci). Ještě před tím, v listopadu 2015 se v hlavní francouzské metropoli, v Paříži a Saint-Denis odehrál jeden z největších, možná i největší teroristický útok v historii samotné Francie, kdy bylo Islámským státem zabito 130 lidí.

Díky těmto teroristickým útokům tak Francie aktuálně žije v neuvěřitelném strachu a tamější úřady, včetně městských samospráv, kvůli tomu z bezpečnostních důvodů, dokonce zrušily hned několik tradičních letních slavností. Od každoročního ohňostroje, který se měl konat 15. srpna, přes největší bleší trh až po kinematografické festivaly uspořádané pod širým nebem.

Zdroj: Hlavné správy

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů