Během bruselských útoků mělo dojít i k přestřelce

472
Print Friendly, PDF & Email
Během bruselských útoků mělo dojít i k přestřelce<br/>Zdroj: www.ceskatelevize.cz
Během bruselských útoků mělo dojít i k přestřelce
Zdroj: www.ceskatelevize.cz

Teroristické útoky, které se odehrály před několika málo dny v srdce Evropské unie, přesněji řečeno v belgickém městě, Bruselu měli být, dle dostupných informací, doplněny ještě přestřelkou. Za vším měla podle belgických vyšetřovatelů stát Džihádistická síť. Ta plánovala v centru Bruselu, krom teroristických útoků, údajně rozpoutat ještě přestřelku a to s takovými zbraněmi jako je třeba ruský Kalašnikov, či celá řada dalších, útočných zbraní.

V dostupných informacích ale také stojí, že dle belgických vyšetřovatelů měla již zmíněná, Džihádistická síť v bruselské čtvrti Forest, svého člověka. Informace „mluví“ podrobněji o tom, že jim byl, dnes již zatčený, Salah Abdeslam, který byl členem hlavního štábu, této bruselské čtvrti a se kterým, podle belgických vyšetřovatelů, teroristická síť spolupracovala na útocích. Jejich cílem bylo údajně spáchat velice podobné útoky, které před skoro 4 měsíci zachvátily Francii, konkrétně francouzské hlavní město, Paříž.

Belgická televize VRT v souvislosti s těmito útoky na centrum Evropské unie ještě dodala, že teroristické akce na bruselském letišti a v tamějším metru, společně s výše uvedenou přestřelkou nemusely býti jedinými akcemi. Teroristé byli, dle tvrzení televize rozděleni na několik komand, přičemž jedno komando mělo ochromit bruselskou dopravu a cílem druhého komanda, pak byly sebevražedné atentáty na ulici. Těm se naštěstí, díky policejním raziím v minulých dnech podařilo zabránit.

Tamější policie totiž hned v následujících několika dnech po teroristických útocích, rozjela v bruselské čtvrti Forest, mohutné razie, při nichž zastřelila z terorismu podezřelého, Mohammeda Belkaida a na druhý pokus ve čtvrti Molenbeek, zatkla Salaha Abdeslama a jeho komplice Aminova Choukrimu.

Řada medií si pohrává s myšlenkou, že nynější teroristické útoky v Bruselu, které si dle nejnovějších informací vyžádaly 31 obětí a 300 zraněných, byly odvetou za Abdeslamovo zatčení.

Zdroj: Nová republika

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů