Bagdád se stal cílem dvou teroristických útoků, počet raněných se odhaduje na 65 lidí

530
Print Friendly, PDF & Email
Bagdád se stal cílem dvou teroristických útoků, počet raněných se odhaduje na 65 lidí Zdroj: Vlastenecké noviny
Bagdád se stal cílem dvou teroristických útoků, počet raněných se odhaduje na 65 lidí
Zdroj: Vlastenecké noviny

Iráckým hlavním městem, Bagdádem včera otřásly hned dva, teroristické útoky, jdoucí krátce po sobě. Všechno se prý událo ve východní části tohoto hlavního města Iráku, přesněji řečeno v jedné z metropolí na tamějším trhu. Informaci o těchto útocích přinesla zpravodajská agentura DPA, která k útokům ještě dodala, že následkem výbuchu s největší pravděpodobností podlehlo hned 28 lidí. Krom výše zmíněné zpravodajské agentury, která se ohledně útoků, ozvala až po odvolání Iráckých médií se k celé události vyjádřili i další zpravodajské zdroje.

Jedním z takových zdrojů je, například tisková agentura slovenské republiky, TASR, jež na webu Teraz.sk informuje konkrétně o tom, že zmíněné teroristické útoky se odehrály převážně v šíitské čtvrti, Sadr City. Tam bylo následkem těchto výbuchu zraněno celkem 62 lidí. Podle informací tohoto zdroje byl na místě jeden atentátník, který se na své motorce odpálil, hned vedle stánku s mobily.

O teroristických útocích v Bagdádu se ale zmínily i další zpravodajské zdroje jako je třeba agentura Reuters, či Associated Press, které zase uvedly, že útočníci na místě byly hned dva a oba prý na motocyklech. Zpravodajské agentury se domnívají, že průběh obou dvou bombových útoků byl předem naplánován. Konkrétně uvádí, že druhý z útočníků počkal až se ten první odpálí a o chvíli později se odpálil také.

V současné chvíli tamější policie, celé místo incidentů (město Mahmúdíja jižně od Bagdádu), uzavřela a to z potenciálně dalších hrozících teroristických útoků.

Zdroj: Vlastenecké noviny

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů