Atomová ponorka doplní námořní sestavu mířící k pobřeží Severní Koreji

792
Print Friendly, PDF & Email
Atomová ponorka doplní námořní sestavu mířící k pobřeží Severní Koreji
Zdroj: www.cdn.vox-cdn.com

Americká atomová ponorka, patřící do třídy ponorek s názvem „Ohio,“ předělaná tak, že může disponovat až 154 raketami typu Tomahawk, by se měla každým dnem, připojit k vojenské výpravě, směřující k pobřeží Severní Korei. Čelní místo této vojensko-námořní výpravy směřující k břehům Severní Korei pak zaujímá letadlová loď Carl Vinson. Informaci o zařazení výše zmíněné americké atomové ponorky do námořní sestavy směřující ke Korei, přinesl ruský informační server Lenta.ru

A k americké vojenské výpravě směřující ke břehům Severní Korei se v rozhovoru pro americký televizní kanál Fox Business vyjádřil i americký prezident Donald Trump, jenž celou výpravu, doplněnou jednou ponorkou potvrdil, když uvedl, cituji:

„Posíláme k břehům Severní Korei armádu. Velmi mohutnou. Máme ponorky. Velmi mohutné. Mnohem mohutnější, než je letadlová loď.“

V souvislosti s americkou vojenskou výpravou k Severní Korei nutno ještě doplnit, že výše uvedená americká letadlová loď Carl Vinson, jedoucí v čele americké vojenské výpravy veze na své palubě celkem 24 palubních stíhacích bombardérů typu F/A-18, 10 tankovacích letadel, 10 protiponorkových taktických vrtulníků typu SH-3H, 4 letadla radioelektronické rozvědky EA-6B a 4 letadla včasného varování E-2. Rovněž lze také poznamenat, že onu letadlovou loď a zmíněnou atomovou ponorku, která by se měla ještě přidat, doprovází i raketový křižník Lake Champlain (CG-57), torpédoborec Michael Murphy (DDG-112) a loď Wayne E. Meyer (DDG 108), vybavená protiraketovými systémy Aegis.

Poslední informací k doplnění pak může být fakt, že Severní Korea, stejně jako v moha jiných případech, i nyní pohrozila Spojeným státům za jejich vojenskou výpravu, jadernou odvetou.

Zdroj: Lenta.ru

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů