Asad je dle USA kořenem zla

574
Print Friendly, PDF & Email
Asad je dle USA kořenem zlaZdroj: www.wertyzreport.com
Asad je dle USA kořenem zla
Zdroj: www.wertyzreport.com

Když přijde v americké vládě slovo na syrského prezidenta, Bašara Asada, ihned se tamější atmosféra změní na velice nepříjemnou a zlou. Poslední takováto chvilka v americké vládě nastala po prvním, bezpilotním útoku na Sýrii z tureckých základen, kdy těsně poté americké ministerstvo zahraničí, opět začalo napadat a obviňovat současného syrského prezidenta, Bašara Asada. Podle tvrzení Spojených států je to právě on, kdo umožnil vzestup radikálního Islámského státu.

Je až neuvěřitelné jaká tvrzení se ze Spojených státu na adresu syrského prezidenta valí a to, i přes nespočet důkazů o tom, že to není Bašar Asad, který umožnil vzestup Islámského státu, ale že to jsou právě ony nepříjemné a zlé Spojené státy společně s Tureckem, které zavinili vzestup islámského státu. Pokud bychom se měli prohlášením Spojených států, zabývat dále, tak je nutné podotknout, že právě slova, jež vyšla z úst amerického mluvčího, ministerstva zahraničí, Marka Tinera jsou důkazem toho, že se Spojené státy rozhodli, vytvořit si vlastní Sýrii, podle svých představ a tamější, syrskou vládu z tohoto „procesu“ úplně vynechat.

A je tu ještě jedna činnost Spojených států, která nyní vyvolává otázky a USA nám v ní dluží odpověď. A to sice: Na jakém právním předpisu USA vlastně Sýrii a Irák bombardují? Dala jim k tomu snad Rada bezpečnosti OSN, nebo američtí kongresmani svolení?

Samozřejmě, že jim k bombardovaní nikdo svolení nedal. Spojené státy, nebo přesněji řečeno, jejich ministerstvo zahraničí si bylo a je totiž dobře vědomo toho, že by takovýto návrh, jak před radou bezpečnosti, tak před samotnými kongresmany, nikdy neprošel. A i kdyby prošel, tak jak už dobře víme USA, rozhodují úplně jiní lidé, než nějací prezidenti a kongresmani.

Na závěr článku si uvedeme pouze slova, která jak u bylo řečeno o něco výše, vyšla z úst, mluvčího amerického ministerstva vnitra, Marka Tonera, cituji:

Upřímně, režim je zde kořenem všeho zla. A upřímně, byl hodně nápomocný ve vytvoření bezpráví v oblastech na severu, kde vznikl ISIL a kde rozšířil své kořeny.

Zdroj: Wertyzreport

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů