Arabská koalice pod nechtěným útokem Sýrie a Ruské federace

746
Print Friendly, PDF & Email
Arabská koalice pod nechtěným útokem Sýrie a Ruské federace
Arabská koalice pod nechtěným útokem Sýrie a Ruské federace
Zdroj: www.cdncz1.img.sputniknews.com

Vojenské síly arabské koalice se v posledních několika dnech staly neúmyslným cílem vojenských útoků ze strany Sýrie a Ruské federace. S informací „vyšel“ na veřejnost americký generálporučík mající na starosti mezinárodní operaci proti radikální teroristické organizaci Islámský stát v Iráku a Sýrii Steven Townsend.

Ten mylné útoky potvrdil a sdělil, že k celému incidentu došlo 28. února, poblíž syrského města Al-Báb, přičemž výsledkem je údajně několik obětí. Jeho přesná slova si nyní dovolím citovat:

Včera ruská letadla a letadla syrského režimu bombardovala některé vesnice. Jak se mi zdá, domnívali se, že jsou v rukou IS. Ve skutečnosti to ale byly některé jednotky arabské koalice.

Townsend zároveň také doplnil, že celou situaci zpozorovali američtí vojenští poradci, kteří se nacházeli řádově 4 až 5 kilometrů od oblasti, kde se útoky odehrály a odkud oni podporují arabské síly. Townsend konkrétně řekl, cituji:

Viděli (američtí vojenští poradci) tyto útoky a bylo jasné, že zasáhly některé pozice Syrské arabské koalice. Bylo uskutečněno několik rychlých telefonátů po kanálech, které byly vytvořeny pro předcházení konfliktů, Rusové to uznali a přestali toto místo bombardovat.

Následně ještě dodal, že současné podmínky bojů proti radikální teroristické organizaci Islámský stát jsou velmi složité, neboť na jednom bitevním poli se silami protivníka, bojují tři armády.

Zdroj: Svět kolem nás

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů