Amerika má vrásky na čele. Do Maďarska zamířil Putin. BBC se snaží o očernění Orbána

588
Print Friendly, PDF & Email
Amerika má vrásky na čele. Do Maďarska zamířil Putin. BBC se snaží o očernění Orbána
Amerika má vrásky na čele. Do Maďarska zamířil Putin. BBC se snaží o očernění Orbána
Zdroj: www.en.wikipedia.org

Spojené státy se opět bouří a to v souvislosti s návštěvou, ruského prezidenta, Vladimíra Putina v Maďarsku. Důvodem k těmto vzpourám je spolupráce a kontroverznost maďarského, ministerského předsedy, Viktora Obrbána. Ten nejenom že si s Vladimírem Putinem, velice dobře rozumí, po stránce politické a ekonomické, ale navíc se velice striktně staví proti samoztným snakcím a to v době, kdy se jak Spojené státy , tak i Evropská unie, snaží Ruskou federaci, právě díky těmto sankcím co možná nejvíce poškodit a zatlačit do kouta.

K situaci se v interview pro rozhlas Sputnik vyjádřil i ředitel Rusko-polského centra pro dialog a shodu Jurij Bondarenko , který řekl toto, cituji:

Ruský prezident jede do Maďarska v době, kdy EU se všemožně snaží prokázat svou jednotu a sladěnost. Tato návštěva však názorně ukazuje, že žádná jednota není. Maďarsko provádí nezávislou politiku a potvrzuje: ano, jsme nezávislý stát, ne však liberální ani anarchicky. Maďarská vládnoucí elita, obě vládnoucí strany hodily tedy rukavici Bruselu a Washingtonu. Nikoli náhodou v předvečer návštěvy ruského prezidenta je celý západní tisk znepokojen samotnou skutečností jeho návštěvy do země NATO a EU v době sankcí, v době ostrého konfliktu na Ukrajině.

Jurij Bondarenko také tvrdí, že politické a ekonomické vztahy mezi Ruskem a Maďarskem byly už v minulosti. Rovněž také prohlašuje, že problémy vztahující se k Ukrajině nějak neovlivňují Rusko-Maďarské vztahy a Maďarsko mezi Evropskou unií a Ruskem, zaujímá nejvyváženější pozici.

Bondarenko také řekl, cituji:

Pro Maďarsko bylo vždy důležité zachovat si svou národní identitu. Tradice odporu jakémukoli vlivu jsou tam velmi silné. Není to národ, který je možno donutit ke změně svých názoru dokonce silou zbraní. A Maďarsko bude nesporně v dohledné budoucnosti strategickým partnerem Ruska“,

Do kritiky maďarského ministerského předsedy, Viktora Orbána se pustilo také americké zpravodajství, které jak jinak maďarského předsedu za jeho neposlušnost a setkání se s Putinem, označilo za „východoevropského diktátora.

Americká masmédia, měla během probíhajícího večerního setkání o čem „psát.“ Svým čtenářům „nalévala“ do hlavy to, jak je Viktor Orbán, „špatný člověk a chlap,“ jak se usilovně straní všem celo-evropským jednáním, která mají co společného s Ruskem. Vůbec nejkritičtěji se vůči maďarskému předsedovi, vyjádřila informační agentura BBC, která schválně z Orbánových komentářů, jež mluví o setkání Orbána s Putinem, „vystříhla“ a zveřejnila všechny prohlášení, v nich se Orbán zavazuje, že bude ochotně budovat „neliberální“ demokracii ve své zemi.

Jiný deník, zas zveřejnil citáty, v nichž figuruje americký prezident, Barack Obama, který přirovnal Maďarská občanská práva k právům, které jsou zavedeny ve velice nestabilním Egyptě. Dokonce se objevil i deník, který Orbána prohlásil za „neofašistického diktátora“.

Bylo by vhodné zmínit, že v souvislosti s návštěvou ruského prezidenta, Vladimíra Putina v Maďarsku, souvisí také rozhodnutí, přijaté Evropskou unií, které padlo v březnu 2014. Toto rozhodnutí zakazuje dvoustranné sumity ve státech, jež jsou členy Evropské unie. Jenomže pozor, toto rozhodnutí platí pouze pro některé státy. Aby jste to lépe pochopili, tak žádný stát v EU nesmí zorganizovat dvoustranný summit s Ruskem. Ostatních států, se tento zákaz, zatím netýká. Je to jednoduché, prostě státy EU si mohou organizovat dvoustranné summity, ale musí se vyhnout Rusku. Jenomže tento zákaz je z pohledu Maďarska, takřka nemožný. Důvodem je silná závislost Maďarska na ruském plynu. Krom toho samotní maďarští úředníci museli vysvětlovat, že návštěva Putina byla v tomto případě zcela „zvláštním,“ pracovním setkáním a že se jedná o návštěvu, která je zapsána na seznamu Orbánem naplánovaných setkání s vysokými úředníky. Do tohoto seznamu patří například i úředníci z Německa, Polska či Turecka.

Pro Maďary je zákaz setkávání se s Putinem naprosto nereálný. Pokud by tento zákaz Maďarsko přijalo, velice brzy by se ocitlo bez plynu a tím pádem by i tisíce lidí zůstalo bez tepla. A kdo ví, zdali by to i po ekonomické stránce, nemělo na Maďarsko nějaké následky.

Zdroj: Hlas Ruska

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů