Američtí vojáci dorazí na vojenské cvičení v Evropě

1037
Print Friendly, PDF & Email
Američtí vojáci dorazí na vojenské cvičení v Evropě
Američtí vojáci dorazí na vojenské cvičení v Evropě
Zdroj: www.eur.army.mil

Americká armáda se počátkem roku 2020 zúčastní evropského vojenského cvičení, nesoucí název Defender Europe-20, které by mělo být svým rozsahem největším vojenským cvičením za posledních 25 let. Informaci přináší novinář John Vandiver, jenž pracuje pro americké noviny „Stars and Stripes,“ vydávané americkým ministerstvem obrany.

Ten v článku konkrétně uvádí, že během následujícího vojenského cvičení by ze Spojených států na území Evropy mohlo přicestovat až 20 000 amerických vojáků. Dalších 37 000 vojáků se pak do tohoto vojenského cvičení, které bude probíhat hlavně v Německu a Polsku zapojí z dalších 10 států na jejichž území bude toto cvičení rovněž probíhat.

Samotné vojenské cvičení by dle oficiálních informací mělo probíhat v dubnu a květnu příštího roku, přičemž vojenská technika do Evropy zamíří krátce po novém roce a to už v únoru.

Cílem celého vojenského cvičení, jenž spadá pod kontrolu evropskému velení Spojených států (EUCOM) je pak obnovit funkci skutečného vojenského velitelství v Evropě. A dále, znovu nacvičit celou vojenskou koordinaci mezi jednotlivými státy tak, aby v případě jakéhokoliv nebezpečí v Evropě, veškeré vojenské manévry, probíhající mezi evropskými státy a Amerikou probíhaly naprosto hladce.

Předpokládá se, že vojenského cvičení by krom výše zmíněných amerických vojáků mohli samostatně zúčastnit i americké dělostřelecké a nezávislé brigády spolu se třemi těžkými brigádami a divizním velitelstvím.

Samotné vojenské cvičení se krom Německa a Polska dotkne celkem 14 přístavů a letišť v zemích jako je Belgie, Estonsko, Gruzie, Lotyšsko, Litva a Nizozemsko.

Zdroj: Stripes.com

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů