Americký konvoj, jedoucí do Německa byl zastaven německou policií

631
Print Friendly, PDF & Email
Americký konvoj, jedoucí do Německa byl zastaven německou policií
Zdroj: www.mz-web.de

Německá dopravní policie zastavila toto úterý v odpoledních hodinách na dálnici M4, poblíž německého města Bautzenu, vojenský konvoj, jenž do Německa přemisťoval americké samohybné houfnice typu M 109. Informaci přinesly německé noviny FreiePresse.

Ty k celému případu konkrétně uvedly, že německá policie zakázala výše zmíněnému konvoji pokračování v jeho cestě. A to kvůli hned několika důvodům. Tím prvním a bezesporu nejzávažnějším důvodem byly dopravní doklady, které řidiči kamiónů neměli u sebe. Následně němečtí policisté u řidičů nenašli ani patřičná povolení pro převoz vojenské techniky.

A v konečné fázi muži zákona, krom nedodržování povinného odpočinku u jednotlivých šoférů, odhalili i patřičná hmotností přetížení, celkem šesti souprav, kterými konvoj disponoval. Každá ze souprav byla podle informací policie přetížena o více jak 16 tun.

Celá vojenská kolona mířící do Německa, jejíž zásilka byla určená pro americkou armádu, byla odstavena na odpočívadle „Oberlausitz Nord“ a o jejím pokračování v cestě by měl nyní rozhodnout úřad Saského ředitelství země. Už teď je ale, dle dostupných informací víceméně jasné, že celý konvoj bude moci pokračovat v cestě až v okamžiku, kdy budou dodrženy všechny podmínky a předpisy pro převoz vojenské techniky.

Zdroj: FreiePresse

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů