Americké výzvědné agentury přestaly sdělovat Bílému domu tajné informace

668
Print Friendly, PDF & Email
Americké výzvědné agentury přestaly sdělovat Bílému domu tajné informace

Zdroj: www.wallace.solutions

Některé americké výzvědné agentury začaly před Bílým domem, tajit své zjištěné informace. Důvodem k tomuto činu je přespříliš přátelský vztah některých členů americké prezidentské administrativy k Ruské federaci a jejich údajná nekompetentnost. Informaci na americkém zpravodajském serveru Observer, publikoval bývalý bezpečnostní expert CIA John R. Schindler.

Výzvědným agenturám, dle jeho slov, dělá v současné chvíli největší vrásky na čele, Trumpův nový šéf Rady národní bezpečnosti Mike Flynn. Ten ve Washingtonu není příliš populární a to kvůli konspiračním teoriím, kterým dává přednost, před výzvědnými informacemi.

Konspirační teorie, ale nejsou to jediné, co agentury na Flynnovi trápí. Mike Flynn je výzvědným agenturám trnem v oku také proto, že ještě před samotným uvedením do funkce šéfa Rady národní bezpečnosti, byl kvůli manažerské nekompetentnosti a pro špatný úsudek, vyhozen z pozice šéfa americké vojenské rozvědky. A nyní po tomto propadáku byl Donaldem Trumpem, dosazen do ještě mocnější pozice. Do pozice šéfa Rady národní bezpečnosti.

Nelze také opomenout, již výše zmíněné přes-přílišné přátelství Bílého domu s Ruskou federací. Ve kterém konkrétně má Mike Flyn, aktuálně, pravděpodobně, hlavní zásluhu. John R. Schindler ve svém článku o Flynnovi konkrétně tvrdí, že od listopadových amerických prezidentských voleb si tento šéf Rady národní bezpečnosti, několikrát telefonoval s ruským velvyslanectvím ve Washingtonu se kterým jednal, například o příchodu Donalda Trumpa do Bílého domu.

Informace o Miku Fynnovi dále doplňuje také americký zpravodajský list Washington Post, podle jehož informací, Flynn zkresloval a bagatelizoval své rozhovory se Sergejem Kisljakem, ruským velvyslancem. Dokonce se ukázalo, že v komunikaci s ruským velvyslanectvím šlo o pravidelné dialogy při nichž Flynn s Kisljakem hovořili o možném zrušení protiruských sankcí. V souvislosti s možným zrušením protiruských sankcí nutno uvést, že v této záležitosti Flynn později zalhal americkému viceprezidentovi Mikeu Pencovi, jemuž popřel, jakýkoliv dialog s Kisljakem o zrušení ruských sankcí.

Všechny Flynnovi (pro Spojené státy) negativní činy, se ale nyní, jak se zdá, tak sečetly, neboť CIA jeho kolegovi Robu Townleymu, odmítla poskytnout bezpečností osvědčení. Navíc jak už bylo a je uvedeno v samotném úvodu článku, tak některé výzvědné agentury se se svými informacemi už úplně, přestaly Bílému domu svěřovat.

K celé záležitosti, možného úniku tajných informací do Ruska se v několika posledních dnech, vyjádřil vysoký činitel z amerického ministerstva obrany, Pentagonu, který konkrétně uvedl, cituji:

Od 20. ledna předpokládáme, že Kreml má v situační místnosti Bílého domu své uši.

A závěrem pak už jen dodal, cituji:

Není toho moc, co v této chvíli Rusové nevědí.

Zdroj: Observer.com

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů