Americké prezidentské volby: Volební náskok Clintonové padá, Trump téměř dorovnal skóre

590
Print Friendly, PDF & Email
Americké prezidentské volby: Volební náskok Clintonové padá, Trump téměř dorovnal skóreZdroj: www.ihned.cz
Americké prezidentské volby: Volební náskok Clintonové padá, Trump téměř dorovnal skóre

Zdroj: www.ihned.cz

Ještě na začátku minulého týdne to vypadalo, že americké prezidentské volby mají svého jasného vítěze. Bývalá ministryně zahraničí a momentálně také favoritka v amerických prezidentských volbách, Hillary Clintonová ještě minulý týden, svého soupeře, miliardáře, Donalda Trumpa s drtivým volebním náskokem 50 ku 38, celkem lehce přehrávala. Jak se ale ovšem ukazuje, tak hlavní rozhodnutí v konečném výsledku prezidentských voleb bude mít s největší pravděpodobností, Federální vyšetřovací úřad (FBI). Právě ten totiž v posledních dnech americké bývalé ministryni zahraničí, Hillary Clintonové, dosti zkomplikoval život, když vydal prohlášení o znovu zahájení vyšetřování jejích emailů. Ty pochází z doby, kdy Clintonová byla ještě ministryní zahraničí USA.

Celé vyšetřování znovu otevřel šéf Federálního vyšetřovacího úřadu, James Comey. Důvodem pro znovu zahájení vyšetřování se stal zabavený notebook Human Abdein. Ta byla mezi lety 2009 až 2013 (tedy v období, kdy Hillary Clintonová zastávala post ministryně zahraničí) šéfkou štábu, spadající pod Hillary Clintonovu. A právě v jejím notebooku o který se dělila společně se svým zdiskreditovaným manželem Anthony Weinerem (který je vyšetřován za svedení 15 leté dívky k sexu) bylo objeveno desetitisíce emailů. Podle vyšetřovatelů by tak právě tento, zabavený notebooku, respektive emaily v něm, mohly svědčit, o tom jak Hillary Clintonová v době, kdy byla ministryní, zacházela s tajnými informacemi.

Díky zveřejněnému prohlášení FBI o znovu zahájení vyšetřování, aktuálně nalezených emailů, které vedou k Hillary Clintonové se tak její volební náskok, proti republikánskému soupeři, Donaldu Trampovi, zmenšil na pouhá dvě procenta. Aktuálně tak Hillary Clintonovou podporuje 47 % Američanů a Donalda Trumpa 45 % Američanů. Průzkum veřejného mínění provedly americké zpravodajské agentury jako je ABC News a Washington Post.

Zprávy o znovu zahájení vyšetřování emailů, jež vedou k Hillary Clintonové, samozřejmě vřele přivítal, republikánský kandidát na prezidenta, Donald Trump. Ten v souvislosti s obnovením vyšetřovacího procesu, prohlásil na adresu FBI, že vyšetřování Hillary Clintonové a její zacházení s emaily, nemělo být nikdy uzavřeno.

Zdroj: Dailymail.co.uk

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů