Americké ministerstvo zahraničí se straní Kerryho prohlášení

582
Print Friendly, PDF & Email
Americké ministerstvo zahraničí se straní Kerryho prohlášení
Americké ministerstvo zahraničí se straní Kerryho prohlášení
Zdroj: www.cz.sputniknews.com

Ministerstvo zahraničí Spojených států se velice nenápadnými kroky snaží stranit posledních projevů svého ministra, Johna Kerryho. Ten dle tvrzení personálu na ministerstvu, vyslovil v rámci svých posledních projevů až příliš shodnou charakteristiku teroristických skupin, Jaish al-Islam a Ahrar al-Sham, kterou o těchto skupinách vyjádřila i Ruská federace.

Americký ministr zahraničí, John Kerry v rámci svého posledního projevu konkrétně uvedl, že výše uvedené teroristické skupiny jsou podskupinami DAEŠ v Sýrii a syrské buňky Al-Káidy. To samé ale uvedli i zástupci Ruské federace na jednání Rady bezpečnosti OSN.

K projevům Johna Kerryho se v nedávné době vyjádřili pro americký zpravodajský list, The Washington Press dva úředníci z Bílého domu, kteří v rozhovoru konkrétně poznamenali, že jsou momentálně velice znepokojeni aktuální pozicí Kerryho ve vztahu k Rusku.

Zpravodajský list, The Washington Press konkrétně odcitoval jejich slova, cituji:

John Kerry se jako by stále více shoduje s názorem ruské strany na syrské povstalecké skupiny, bojující proti Asadovi.

A z Bílého domu se ozvali i další hlasy, které tvrdí, že současný ministr zahraničí riskuje podkopání snah USA o odrazení Ruska od útoků na tyto teroristické skupiny. Zároveň tyto hlasy ale také konstatovaly, že „Svobodná syrská armáda“ (tedy Asadovi odpůrci ) může takováto Kerryho prohlášení považovat za souhlas Spojených států s aktuálním postojem Ruska vůči Blízkému východu, kde chce nastolit mír.

Zdroj: Nová republika

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů