Americké ministerstvo obrany zaplatilo půl miliardy dolarů za falešná videa

521
Print Friendly, PDF & Email
Americké ministerstvo obrany, zaplatilo půl miliardy dolarů za falešná videaZdroj: www.dailysignal.com
Americké ministerstvo obrany, zaplatilo půl miliardy dolarů za falešná videa
Zdroj: www.dailysignal.com

Americké ministerstvo obrany, Pentagon, sídlící ve Virginii, údajně zaplatilo v letech 2007 až 2011 britské PR agentuře, Bell Pottinger, více než půl miliardy dolarů (540 miliard) za „přetáčení“ faktů o válce v Iráku. Informaci s odvoláním na údaje Komory investigativní žurnalistiky, přinesla redakce amerického zpravodajského serveru, The Daily Beast. V článku konkrétně stojí, že zmíněná britská, PR agentura, Bell Pottinger se mimo dalších činností, věnovala hlavně výrobě falešných klipů o teroristické organizaci Al-kaida. Těmito falešnými klipy, americká armáda začala po svých, vojenských operacích v Iráku, následně „krmit“ širokou veřejnost, přičemž hlavním cílem, bylo začít, díky těmto klipům, sledovat lidi, jež se o teroristy nějakým způsobem zajímají.

Falešná videa o patrně neslavnější teroristické organizaci, ale nebyla jediným zaměřením, nebo chcete-li tak produktem, britské PR agentury Bell Pottinger. Krom falešných klipů se již zmíněná PR agentura, věnovala i tvorbě falešných zpráv, které byly na stejné téma a teroristickou organizaci, v drtivé většině, vyobrazovaly v negativním světle.

Oba dva materiály, nebo přesněji spíše výtvory, byly po svém zpracování nahrány na CD a jak už bylo popsáno výše, americká armáda jimi po svých, vojenských operacích v Iráku, krmila veřejnost za účelem sledování lidí, zajímajících se o teroristy.

Některá slova z článku, serveru The Daily Beast si nyní dovolím odcitovat:

CD se přehrávaly pomocí populárního přehrávače Real Player, který se během přehrávání automaticky připojoval k internetu.Tým agentury ukládal do záznamů kód, který byl v součinnosti s Google Analytics, poskytoval seznam IP-adres, na kterých se CD přehrával.

Komora investigativní žurnalistiky odhalila transakce mezi Pentagonem a Bell Pottinger v sumě 540 milionů dolarů, týkající se informačních a psychologických operací odpovídajících smlouvám uzavřeným v období od května 2007 do prosince 2011.

Díky dnešním médiím se nic, nějak extrémně dlouho neututlá, proto o této zprávě vědí už i na americkém ministerstvu obranu, v Pentagonu, kde informaci potvrdili, ale zároveň doplnili, že veškeré informace, které byly použité v rámci tzv. psychologických operací byly, dle jejich slov pravdivé.

Zdroj: New World Order Oppositions

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů