Americké bombardéry v rámci cvičení zaznamenány v blízkosti ruských hranic

590
Print Friendly, PDF & Email
Americké bombardéry v rámci cvičení zaznamenány v blízkosti ruských hranicZdroj: www.boeing.com
Americké bombardéry v rámci cvičení zaznamenány v blízkosti ruských hranic
Zdroj: www.boeing.com

Dva americké strategické bombardéry, typu B-52 byly tuto sobotu, 11. června v rámci vojensko-námořního cvičení v Baltském moři, zpozorovány poblíž ruských hranic. Informaci přinesl ruský zpravodajský portál Lenta.ru.

Dva americké strategické bombardéry s poznávacím kódem ICER01 a ICER02, jež jsou schopny nést jaderné zbraně vzlétly tuto sobotu z letecké základny, Mildenhall nacházející se ve Velké Británii. Cílem posádky těchto bombardérů bylo údajně nacvičit shození protilodních min v Baltském moři.

Pro tuto akci byl vybrán konkrétně prostor v Gdaňském zálivu, který se nachází zhruba 50 kilometrů od nejbližší ruské vojenské základny v Baltijsku a který byl po dobu celého vojenského cvičení, naprosto uzavřen.

V souvislosti s výskytem amerických, strategických bombardéru B-52, poblíž ruských hranic je třeba uvést, že ta samá akce se dle informací na webu amerického vojenského letectva, odehrála i o den dříve, tedy v sobotu. Ten den se do vzduchu vznesli čtyři americké F-16, které byly doplněny stíhacím doprovodem, jež se skládal hned z několika typů stíhaček, pocházejících z celkem 3 zemí.

A to sice stíhacím doprovodem z Polska, který čítal dvě stíhačky F-16, dále pak dvěma německými stíhačkami, Eurofighter Typhoon a čtyřmi švédskými stíhačkami, typu Saab Gripens.

K vojensko-námořnímu cvičení, Baltorps 2016, které aktuálně probíhá na Baltu a jehož se účastní vojenské síly, celkem 18 spojenců a partnerů, přičemž zde operuje i 50 lodí, 60 letadel a 4 500 lidí, nutno dodat, že by mělo trvat až do 19. června.

Zdroj: Sputniknews

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů