Americká vojenská zásilka v Německu je největší vojenskou zásilkou posledních 20 let

551
Print Friendly, PDF & Email
Americká vojenská zásilka v Německu je největší vojenskou zásilkou posledních 20 letZdroj: www.wsj.com
Americká vojenská zásilka v Německu je největší vojenskou zásilkou posledních 20 let
Zdroj: www.wsj.com

Vláda Spojených států, přesněji americké ministerstvo obrany, Pentagon poslalo do Německa, konkrétně do jednoho z tamějších měst, Nordenhamu, zhruba 620 kontejnerů, plně naložených vojenskou municí. V takovémto množství, jde tak o dosud největší vojenskou zásilku ze Spojených států do Evropy za posledních 20 let. Americké ministerstvo obrany, totiž chce během příštího roku do Evropy, vyslat silnou tankovou brigádu, pro níž bude třeba výše uvedené munice. Do té doby bude tato v Německu se nacházející americká munice, uskladněna ve vojenském skladu, Misau, jenž by měl sloužit jak pro skladování munice, tak i pro její další rozvoz do dalších měst.

Vrátíme-li se ale zpět k již zmíněné tankové brigádě, tak jejím cílem je dle slov generálporučíka a velitele americké armády v Evropě, Bena Hodgese mít odstrašující účinek. To také ve svém prohlášení potvrdil, když řekl, cituji:

Jedná se o odstrašení. Mohli bychom zde mít 1.000 tanků, ale když bychom neměli pro ně munici, nebudou mít žádný odstrašující účinek.

Velitel americké armády pro Evropu, Hodges zároveň doplnil a pochválil německý vojenský personál, který byl dle jeho slov, velice užitečným při přesunu munice do depa v Miesau.

Umístění americké munice do německého skladu, nebo chcete-li tak depa, později potvrdil také podplukovník a velitel 838. praporu, Brad Culligan. Ten uvedl, znovu cituji:

Dali jsme munici k doplnění zásob, abychom připravili evropskou scénu, potažmu půdu pro jakýkoliv druh cvičení, nebo pro případné budoucí mise, které mohou nastat.

K americké vojenské dodávce do Evropy nutno také připomenout, že uvedená muniční zásilka je součástí, aktuálního masivního zbrojení ke kterému, zejména ve východní Evropě, díky Spojeným státům a NATO, dochází. Jak Spojené státy, tak ale i Severoatlantická aliance, totiž v této oblasti budují vojenskou infrastrukturu, kde by měla, krom výroby zbraní, probíhat také výroba střeliva. Severoatlantická aliance a Spojené státy chtějí tímto krokem, východní Evropu ochránit, před tzv., údajnou „ruskou agresí.“

A přípravy na ochranu východní Evropy, kvůli údajné „ruské agresi,“ již započaly. Vůbec první krok, učinil Hodges svým prohlášením, kdy začátkem října uvedl, že by rád viděl protidronové zbraňové systémy v budoucích dodávkách zbraní v boji proti Rusku. Součástí těchto systému by se měli stát i systémy Avneger, vojenská vozidla, Humvee, vybavené osmi raketovými systémy FIM-9, nebo dvojitá 33mm děla, namontovaná na podvozku tanků Leopard.

Po prohlášení generálporučíka následovalo již výše popsané, dodání americké munice do Evropy (přesně – do Německa). Třetím krokem, jenž započal listopadem a který stále ještě probíhá, je oznámení amerického ministerstva obrany. To uvedlo, že chce do Evropy v roce 2017 nasadit, dvě těžce vyzbrojené armádní jednotky.

Jedna bude ze 3. obrněné brigády bojového týmu, která spadá pod 4. pěší divizi a druhá bude z 10. bojové letecké brigády.

V budoucnu pak armáda Spojených států chce v Evropě ještě vybavit dva jezdecké pluky novou verzí bojového vozidla M1126 Stryker.

Zdroj: RT

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů