Americká vláda odhadla podíl islámských radikálů v syrské opoziční armádě

528
Print Friendly, PDF & Email
Americká vláda odhadla podíl islámských radikálů v syrské opoziční armádě
Americká vláda odhadla podíl islámských radikálů v syrské opoziční armádě
Zdroj:www.hulu.com

Americký zpravodajský server, NBC News informoval veřejnost o stále větším znepokojení amerických úřadů, jež si podle zprávy, velice lámou hlavu se současným vývojem opoziční, svobodné, syrské armády (FSA). Ta údajně už dávno, není armádou, ale pouze jakousi obrovskou skupinou, která je tvořena sekulárními, či zločineckými gangy, popřípadě náboženskými radikálními jednotkami.

K současnému vývoji syrské opoziční armády se vyjádřili i někteří američtí politici, konkrétně třeba americký ministr zahraničí, John Kerry, nebo senátor John McCain, kteří pokud se jedná o počet vojáků v této armádě, tak současný stav nyní odhadují na zhruba 100 000 vojáků. Dále si společně také troufli odhadnout, podíl islámských radikálů v syrské opoziční armádě. Jejich názor se zastavil na maximálně 10 až 15 % radikálů v celé výše zmíněné armádě.

Zhruba se stejnými slovy vyšli na veřejnost také další americké úřady, které na dotaz NBC News, typu „Kolik % radikálů se nachází v syrské opoziční armádě?“ v drtivé většině uvedli, že ti co bují proti Assadovi, potažmo proti Assadově režimu, tak jsou především islámští bojovníci, nikoliv nějací radikálové. Ti sice také bojují, ale na rozdíl od islamistů jich je mnohem méně.

S těmito slovy ale nesouhlasí jeden nejmenovaný vojenský představitel, který svou výpověď uvedl jen pod přísahou anonymity. Toto jsou jeho slova, cituji:

Lidé v Pentagonu odhadují, že extrémní islamistické skupiny nyní tvoří více než 50 % povstaleckých sil a tento podíl se každým dnem zvyšuje.

A důvod nekontrolovatelného vývoje opoziční syrské armády?

Samotná odpověď na tuto otázku může mít hned několik podob. Jak totiž na základě řady rozhovorů s bojovníky FSA, uvedl již mnohokrát zmíněný americký, zpravodajský server, NBC News – tak lidé z nejbližšího okolí Salima Idrise, což je současný velitel FSA a bývalý armádní generál Asadovy armády, nejsou schopní kontrolovat, kdo vstupuje do řad FSA. Tuto činnost tak většinou provádí až místní velitelé.

Z tohoto faktu tedy vyplývají hned dvě možnosti, potažmo odpovědi na naší otázku. Buďto je nápor na FSA , tak veliký že to místní velitelé ani nejvyšší vedení FSA, prostě nestíhá, nebo se na nějaké prověrky, jak místní velitelé, tak vrchní velitel jako je Idris, jednoduše vykašlali.

Zdroj: New World Order Oppositions

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů