Americká vláda chce zrušit zákaz používání jaderných zbraní

598
Print Friendly, PDF & Email
Americká vláda chce zrušit zákaz používání jaderných zbraní
Zdroj: www.meduza.io

Vláda Spojených států, pod vedením amerického prezidenta Donalda Trumpa a jeho administrativy, hodlá zrušit zákaz jenž omezuje používání jaderných zbraní. Důvod tohoto politického tahu je prostý. Amerika hodlá v několika následujících letech vyrobit novou, slabší jadernou hlavici, typu Triedent, která bude následně umístěna na amerických ponorkách. To vše pro zastrašení Ruska v případě, že by se federace rozhodla, použít taktické válečné hlavice v konfliktu ve východní Evropě. Informaci na veřejnost publikoval britský deník The Guardian.

Ten v rámci článku zároveň upozorňuje, že aktuální americká politická strategie, pod vedením Trumpovy administrativy je daleko agresivnější, než tomu bylo za bývalé Obamovy administrativy, která se snažila naopak roli jaderných zbraní v americké obranné politice, snižovat.

V souvislosti s možným obnovením vývoje amerických jaderných zbraní, britský deník poukazuje také na akce některých aktivistů. Ti se vehementně snaží o zastavení závodů ve zbrojení. A to kvůli reálně obavě, další jaderné války, která může být v případě takové nestabilní osobnosti, jako je Donald Trump (jenž je schopen pohrozit jadernými zbraněmi, téměř komukoli), velice pravděpodobná.

Zdroj: The Guardian

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů