Americká špionážní letadla poblíž ruských hranic

784
Print Friendly, PDF & Email
Americká špionážní letadla poblíž ruských hranic
Americká špionážní letadla poblíž ruských hranic
Zdroj: www.foxtrotalpha.jalopnik.com

Americká špionážní letadla, typu P-8, Poseidon se 7. září snažila od Černého moře, hned dvakrát přiblížit k hranicím vzdušného prostoru Ruské federace. Ruskému ministerstvu obrany, které o celé události informovalo se ale podařilo, i přes vypnuté odpovídače na amerických stíhačkách, celý plán amerických špionážních letounů, zhatit.

Špionážní letouny P-8 Poseidon, údajně letěly s vypnutými transpondéry, což je jinak řečeno odpovídač, který umožňuje všem radarovým zařízením lépe identifikovat letouny. I přes tento fakt, ale ruská protivzdušná obrana, konkrétně ruské stíhačky, typu SU-27, dokázali americké letouny včas identifikovat a následně je „vyprovodit“ na dostatečnou vzdálenost, která činila několik mil od Ruských hranic.

K celé události se později, veřejně vyjádřil mluvčí ruského ministerstva vnitra a generálmajor, Igor Jevgeněvič Konašenkov, který událost těmito slovy, jež si dovolím ocitovat, potvrdil:

Dne 7. září se letadla P-8 Poseidon určená ke špionáži dvakrát pokusila přiblížit k ruské hranici. A to s vypnutými transpondéry.

Zároveň se zmínil i o zákroku ruských stíhaček, které dle jeho slov, cituji:

Jednali v souladu s mezinárodními pravidly letu.

Zdroj: Vlastenecké noviny

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů