Americká policie pracuje na lepší vizitce

643
Print Friendly, PDF & Email
FBIZdroj:www.kotaku.com.au
FBI
Zdroj:www.kotaku.com.au

Americký prezident, Barack Obama nařídil policejnímu sboru, Spojených států, aby za investoval do nákupu 50 tisíc kamer, které mají být přidělány na helmu, jež nosí strážníci na hlavě. Rovněž také nařídil vojenskému odvětví, aby zredukoval své nákupy vojenského vybavení. Tímto krokem, americký prezident, reagoval na události, které se stali tento rok. Konkrétně 17. července, kdy policista v New Yorku, zardousil, Erica Garnera a 9. Srpna, ve Fergusonu, kdy opět došlo k potyčce mezi civilistou a policistou a opět vše skončilo smrtí, civilisty (Michael Brown). Americký prezident chce tímto krokem, zabránit policistům v násilí, brutalitě ale hlavně zlepši celou pověst amerického policejného sboru.

Toto rozhodnutí se zdá být moudré a chytré, ovšem je tu zas, jako všude, nějaký háček. Háčkem je tzv. “operační skupina policie“, která celou policii řídí a v jejímž čele se ocitá šéf, Charles Ramseym. Tento člověk je pověstný hlavně tím, že pracuje na odděleních, kde panuje policejní korupce a brutalita. Dokonce jsou tito policisté v některých případech přirovnáváni i k šílencům v uniformách.

Pokud se podíváme na jeho minulost, tak zjistíme, že Ramsey, před nástupem na policejní oddělení do Philadelphie, pracoval, opět jako šéf na policejním oddělení ve Washingtonu a byl zároveň policistou v Chicagu. Tyto dvě práce vykonával až do roku 2008, kdy byl přeložen, do již zmíněné Philadelphie, kde působí dodnes. Krom mnoha, těchto činností, byl a stále je, jedním z členů Poradenské rady Spojených států pro národní bezpečnost. Nic z toho asi není nějak podezřele, avšak právě ona nenápadnost, bije současným nejvyšším představitelům, americké policie do očí, když vidí, jaké všechny poznámky se hromadí na listině stížností, Philadelphská policie.

Toto oddělení je pod vedením Ramseyho podezřelé jak z korupce tak u třeba ze spiknutí, či krádeže, dokonce zde nechybí ani podezření na obchod s drogami. Mohli bychom pokračovat, třeba falšováním čísel v počtu znásilněných, krádeží více jak půl milionů dolarů z drog, obtěžováním či vyhrožováním.

Když všechna tato fakta sečteme, dostaneme pár docela zajímavých otázek: Není náhodou Ramsey, vůdcem celého tahle zkaženého policejního sboru. A je vůbec možné, nějakou cestou zlepšit vizitku, policejního sboru ve Spojených státech?

Zdroj: Wertyzreport

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů