Americká atomová ponorka USS Florida zablokována španělským hlídkovým člunem

651
Print Friendly, PDF & Email

[pullquote align=“left|center|right“ textalign=“left|center|right“ width=“30%“][/pullquote]

Americké atomová ponorka USS Florida zablokována španělským hlídkovým člunemZdroj: www.cz.sputniknews.com
Americké atomová ponorka USS Florida zablokována španělským hlídkovým člunem
Zdroj: www.cz.sputniknews.com

Španělský hlídkový člun, který dozoruje u zámořského území Gibraltaru, Rio Cadena, dvakrát zkřížil cestu americké atomové ponorce, USS Florida, která se právě ve zmíněném zámořském území, konkrétně v místním přístavišti, rozhodla „přistát“. Informaci přinesl britský zpravodajský deník, The Daily Mail, který celý námořní incident dále rozvíjí.

Kvůli zablokované cestě americké jaderné ponorce se dokonce do celého konfliktu mezi Španěly a Spojenými státy musela vložit i Velká Británie. Přesněji řečeno jedna z lodí královského vojenského námořnictva, jenž na Španěly dvakrát varovně vystřelila z raketnice a americké ponorce následně poslala na pomoc hlídkovou loď.

Celá tato námořní, poněkud dramatická událost se samozřejmě neobešla bez patřičné reakce nejvyšších osobností, přístavu Gibraltar, která jak uvedl zpravodajský tabletový deník, The Sun, byla dosti bouřlivá.

Toto je konkrétně prohlášení jednoho vysoce postaveného, avšak nejmenovaného zdroje v Gibraltaru, který se svěřil, výše uvedenému deníku, The Sun a který si přál zůstat v anonymitě, cituji:

Nepřísluší se, aby spojenec z NATO projevoval vůči vojenskému námořnictvu USA takovou neúctu. Španělé hrají velice nebezpečnou hru.

Zpravodajský list, The Sun také dodává, že k tomuto incidentu došlo již letos v dubnu. Informace o tomto námořním „konfliktu“ se však na světlo světa dostaly až nyní. A námořních konfliktů v této oblasti podle tvrzení listu, který se odvolává na britské úřady, bylo prý ještě více. K podobným událostem, kdy se stejně jako nyní, konfliktu účastnila jak britská, tak i španělská strana (britské a španělské hlídkové čluny), došlo prý už i v minulém roce.

Pro méně znalé by bylo vhodné závěrem ještě dodat, že Gibraltar je zámořské území, oficiálně přidělené Velké Británii, které leží na jihu Pyrenejského poloostrova u Gibraltarského průlivu. Na toto území si však již řadu let, činí nároky i Španělsko.

Zdroj: Sputniknews

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů