Americká armáda při odrážení teroristického útoku v Kábulu omylem zasáhla civilisty

614
Print Friendly, PDF & Email
Americká armáda při odrážení teroristického útoku v Kábulu omylem zasáhla civilisty
Americká armáda při odrážení teroristického útoku v Kábulu omylem zasáhla civilisty

Zdroj: www.zpravy.idnes.cz

Americké ministerstvo obrany Pentagon se před několika málo dny přiznalo k tomu, že během odrážení teroristického útoku v Afghánistánu americká armáda, konkrétně americké letectvo, místo teroristů, omylem zasadilo úder tamějším civilistům. S informací na veřejnost vystoupil štáb spadající do operace „Rozhodná podpora,“ které se krom Spojených států účastní také američtí spojenci.

Ten konkrétně uvedl, že samotný nešťastný incident se odehrál v okolí kábulského letiště, kde se americké jednotky ve spolupráci s těmi afghánskými pokoušely odrazit útok bojovníků. Během tohoto boje, kterého se účastnili americké letecké síly, byla však jedna z raket, která měla bojovníkům zasadit úder, vypálena nesprávně a místo bojovníků zasáhla civilisty.

Afghánská zpravodajská agentura Pajwak pak s odkazem na místní ministerstvo obrany uvádí, že v důsledku této nešťastné náhody byl usmrcen jeden člověk, přičemž čtyři další lidé utrpěli zranění a jsou v nemocnici.

Ke zmíněnému incidentu se později vyjádřil i mluvčí afghánského ministerstva vnitra, jenž prohlásil, že několik raket dopadlo poblíž výše uvedeného letiště. Afghánská televize Tolo News následně upřesnila, že počet vypuštěných raket, které dopadly v těsné blízkosti kábulského letiště, přičemž ohrozily i nedalekou vojenskou základnu NATO se odhaduje mezi 20 až 30 kusy.

Podle této televize se navíc k útoku přihlásilo, hned několik stran. Tou první bylo radikální hnutí Talibán, které dle získaných informací chtělo podniknout útok na amerického ministra obrany, Jamese Mattise a tou druhou stranou pak byla radikální teroristická organizace Islámský stát.

Zdroj: Tolo News

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů