Američané popírají vinu promyšleného útoku na nemocnici v Kunduzu. Útok si prý objednali Afghánci

483
Print Friendly, PDF & Email
Američané popírají vinu promyšleného útoku na nemocnici v Kunduzu. Útok si prý objednali Afghánci
Američané popírají vinu promyšleného útoku na nemocnici v Kunduzu. Útok si prý objednali Afghánci
Zdroj:www.doctorswithoutborders.org

Sobotní útok na nemocnici v afghánském městě Kunduzu, která patřila organizaci „Lékařům bez hranic“ mají prý na svědomí, Afgánci, kteří si celý útok, dle výpovědi, amerického generála, jež měl a má konečnou odpovědnost za tento útok a jehož jméno nebylo doposud zveřejněno, objednali. Ještě před nějakou dobou přitom tento generál tvrdil, že cílem vojenského úderu na nemocnici bylo údajně ochránit americké vojenské jednotky, před palbou. Jestli Spojené státy lžou či nikoliv, momentálně nelze říct, celý případ leteckého útoku na nemocnici se totiž vyšetřuje.

Samotná organizace „Lékaři bez hranic“ ale celé vysvětlení a to jak to americké (uvedené výše), tak později i afghánské armády, zpochybnila a uvedla, že při tomto útoku zemřelo nejméně 12 pracovníků, již zmíněné, zdravotnické organizace a dalších 10 pacientů z čehož tři byli děti.

Krom toho zdravotnická organizace také uvedla, že nálety na nemocnici byli opakované a precizní. Bylo prý naprosto jasné, která budova se má stát terčem útoku. Všechno prý prozradili, nejspíše američtí vojáci, kteří jednotlivé budovy až na uvedenou nemocnici obklíčili. Organizace tak tímto prohlášením dává jasně najevo, že letecký útok, teď tedy už lépe řečeno, letecké útoky, byly záměrně vedeny proti lékařské budově.

K útokům na nemocnici se tuto neděli, vyjádřil afghánský mluvčí, tamějšího ministerstva vnitra, Sadiq Sediqi, který uvedl, že důvodem k vojenskému zásahu, na budovu v níž dle nejnovějších informací, zemřelo celkem 22 lidí, byla přítomnost minimálně 10 či spíše většího počtu teroristů.

Toto tvrzení ale zdravotnická organizace odmítla a označila ho zároveň za lživé.

Zdroj: Britské listy

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů