Al-kaida v Sýrii možná vytvoří chalífát

1110
Print Friendly, PDF & Email
Al-kaida v Sýrii možná vytvoří chalífát
Al-kaida v Sýrii možná vytvoří chalífát
Zdroj: www.spletnik.ru

Teroristické organizaci, Al-kaida se nejspíše podaří v Sýrii vytvořit chalífát. V minulých dnech o této skutečnosti informoval německý zpravodajský deník, Die Welt, který konkrétně upozornil, že teroristická organizace zatím provedla jen úvodní kroky k dosažení tohoto cíle.

Těmi úvodními kroky, nebo lépe řečeno, jedním úvodním krokem je vystoupení vůdce teroristické skupiny Al-kaida, Ajmána Zavahriho v desetiminutovém videu. V tomto videu vyzval všechny radikální islamisty k tomu, aby se sjednotili. Sýrii, která je aktuálně z části sevřená výše uvedenou teroristickou organizací pak nazval „nadějí pro všechny muslimy na světě.“ Zároveň ale také poznamenal, že pro vytvoření tohoto chalífátu by byl ochoten obětovat své vlastní pravomoci. 

Německý zpravodajský deník, Die Welt ve svém článku, závěrem k výzvě vůdce Al-kaidy konstatuje, že Zavahri svou výzvu ve videu směroval hlavně k teroristům, jež jsou součástí dceřiné teroristické skupiny „Džhabhat al-Nusra.“ Ta momentálně kontroluje velkou část syrské provincie Idlib. A jak dále, zmíněný německý deník poznamenal, tak je velká pravděpodobnost, že právě toto území se stane terčem chalífátu.

Zdroj: Nová republika

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů