Admirál Kuzněcov bude doprovázen britským loďstvem

569
Print Friendly, PDF & Email
Admirál Kuzněcov bude doprovázen britským loďstvem
Zdroj: www.cz.sputniknews.com

Ruský letadlový křižník, Admirál Kuzněcov, který je chloubou ozbrojených sil Ruské federace bude při své zpáteční cestě ze Sýrie, kolem břehů Norska, doprovázen britskými bojovými loděmi. Informaci zveřejnil britský deník, Telegraph.

K návratu ruských námořních sil ze Sýrie, již dříve sdělil více informací oficiální mluvčí ruského ministerstva obrany, Igor Konašenkov. Ten konkrétně uvedl, že lodě Severní flotily, mezi nimiž je i zmíněný Admirál Kuzněcov a více jak 40 ruských letadel, na své původní místo, které se nachází u ruského města Severomorsku, zamířily 6. ledna.

V průběhu celé doby, kdy se ruské lodě vrací ze Sýrie je přitom dle informací deníku Telegraph sledují, jak britské, strážní lodě a ponorky, tak ale i spojenci ze Severoatlantické aliance. Ohledně návratu ruských lodí se dokonce později vyjádřil i britský admirál Filip Jones, který konkrétně prohlásil, že královské námořní loďstvo Velké Británie má co do činění s nejvyšší úrovní aktivity ruského loďstva od dob ukončení studené války.

Tvrzení admirála později vyvrátil jeden nejmenovaný zdroj, přímo z britského vojenského námořnictva. Ten britskému deníku Telegraph sdělil, že aktivita ruského nadhladinového loďstva je mnohem menším důvodem k obavám, než prudce zvýšená aktivita ruských ponorek ve vodách severně od Skotska.

Zdroj: Telegraph

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů