Zvýšení amerického dluhu o 1 bilion dolarů za 11 měsíců

Zvýšení amerického dluhu o 1 bilion za 11 měsícůZdroj: www.czechfreepress.cz
Zvýšení amerického dluhu o 1 bilion za 11 měsíců
Zdroj: www.czechfreepress.cz

Taková jsou skutečná čísla, která v posledním roce zahýbala dluhem, Spojených států. Tato hodnota je ovšem držena v tajnosti a na světlo se dostávají jen odhadnuté, nebo velice podceněné hodnoty. Poslední zpráva uvádí, že americký dluh se za poslední rok, zvýšil o 589 miliard dolarů. Bohužel jak již bylo psáno výše, jde pouze o odhadnutou sumu.

Pokud pátráte po pravdivých informacích o zvyšování amerického dluhu, není jiné možnosti, než si vyhledat webové stránky, kde je dluh Spojených státu, neustále počítán. Jedině pozorováním a zaznamenáváním hodnot ze stránek, lze dojít k velice přesné, skutečné hodnotě. Nebudeme to ale stěžovat, tato práce, je díky nezávislým mediím, už zpracována a výsledky jsou skutečně děsivé. Minulí rok, přesněji 30. září 2013 činil dluh Spojených států 16 bilionu 738 miliard 183 milionů 526 tisíc 697 dolarů a 32 centů. Nyní po téměř roce ukazovalo počítadlo US dluhu hodnotu 17 bilionů 742 miliard 108 milionu 970 tisíc 073 dolarů a 37 centů. Když obě hodnoty sečteme, dostaneme se k číslu, které se pohybuje, někde okolo jednoho bilionů. Co to tedy znamená? Jedno jediné, dluh Spojených států se za posledních 11 měsíců (od 30. září do teď), zvýšil téměř o 1 bilion dolaru. Ptáte se, co je za problém?

Problémem je budoucnost. Nikdo totiž přesně neví, jak dlouho ona dluhová bublina, která se neustále zvětšuje, ještě vydrží.  O americkém dluhu, který představuje velké nebezpečí pro samotný stát, ví jen málo lidí. Všichni si totiž najivně myslí, že když americká vláda, včetně FEDU (americká národní banka) řekne, že má dluh pod kontrolou, že tomu tak, skutečně je a tudíž se není čeho bát. Je mi líto, ale realita je poněkud zkreslená. Jedná se o největší vládní, dluhovou bublinu, která kdy na světě vznikla. Dokonce se objevili i lidé, kteří tuto bublinu podporují. Jestli je to tím, že jsme ještě nikdy nepocítili následky dluhu, je otázka.  Co je ale 100%, je podíl americké vlády, hlavně její pomatené politiky na zvětšování dluhu, uveďme si pár příkladu v bodech:

  • Rok 1913, ve Spojených státech vzniká Federální rezervní banka, ještě tentýž rok si ale Spojené státy, dokázaly spáchat dluh, který byl 5000krát menší než dnes.
  • Jen za dobu Obamova mandátu se americký dluh zvedl o 7 bilionů dolarů.
  • Další téměř 200 bilionový „dluh,“ činí nashromážděné závazky, které se budou muset rovněž zaplatit.
  • V ČEM AMERIČANÉ ŽIJÍ: Nesmíme ani opomenout, jaké těžké břemeno nese na zádech, každý z občanů Spojených států. Tím břemen je myšlen dluh na jednoho obyvatele USA, který je v současnosti, tak vysoký, že by pokryl dluh řeckého, portugalského, italského a španělského občana.

Celý svět, díky Americe, nese na zádech obrovské, dluhové břemeno a je jen otázkou, kdy toto břemeno spadne a nastane ekonomický krach. Stejně to vidí i dnešní, největší banky, které tvrdí, že současná situace se kterou se svět potýká je už neúnosná. Jenže co dělat, když nám dnešní vlády, říkají všechno, jen na půl a většina lidí jim na to skočí. K tomu všemu si ani nemůžeme být zcela jistí, že půlka informace, kterou nám vláda sdělí, je skutečně pravdivá. Každý den se globální dluh zvyšuje, s tím upadá i naše svoboda rozhodování o tom, kam naše peníze poputují a blíží se konec, den kdy globální ekonomika padne.

Na závěr ještě jedna poznámka: To co dělají Spojené státy dnes, viz. útoky na Sýrii, nebo vtažení Ruské federace do války je jen kvůli tomu, aby zachránili dolar. Protože jak se píše v jednom článku z roku 1891, tak pro Spojené státy je katastrofální 3% úrok. Rada tehdejších ekonomů byla, aby Spojené státy začali více investovat do koloniálních výbojů v Africe z čehož následně, vznikla i První světová válka. Proto dnes Amerika dělá to, co dělá.

 Zdroj: Czech Free Press

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář