Zmínil se o sarinu v rukou teroristů a teď čelí obžalobě z vlastizrady

Zmínil se o sarinu v rukou teroristů a teď čelí vyšetřování z vlastizrady
Zmínil se o sarinu v rukou teroristů a teď čelí vyšetřování z vlastizrady
Zdroj: www.erenerdem.net

V skutku smutný osud postihl tureckého poslance, Erena Erdema. Ten se v ruské státní televizi, Russia Today, zmínil o teroristech, kteří v jeho zemi, údajně získali materiály k výrobě sarinu. Což je vysoce toxická, kapalná látka, která se používá jako nervově paralytická chemická zbraň. Krom výše uvedeného prohlášení, tento politik ale také poukázal na fakt, že teroristé, Turecko používají, coby tranzitní země pro převoz nebezpečných látek.

A nutno říci, že způsob, jakým se turecký stát, tomuto politikovy odměnil by se dal přirovnat, k nám známému pořekadlu; „Za dobrotu na žebrotu“ a to doslova! Jak totiž uvádí turecká média, tak na tohoto politika, byla podána na Úřad vrchního žalobce v Ankaře, žaloba za vlastizradu, která by z tohoto úřadu měla odejít tento čtvrtek (tedy 16. prosince) a „poputovat“ na Ministerstvo spravedlnosti. Pokud ministerstvo tuto žalobu předá tureckému parlamentu, bude se muset hlasovat o odebrání poslanecké imunity, Erdemovy. V případě, že turecký parlament skutečně Erdemovy, imunitu sebere, pak ho s největší pravděpodobností čeká soud.

Sám Erdem ke své, velice nepříjemné situaci řekl, že kvůli svým tvrzením se v parlamentu stal terčem očerňovací kampaně a dodal, že po rozhovoru s rusou televizí, Russia Today, dostává i výhrůžky.

Jeho přesná slova si přečtěte nyní, cituji:

Polovojenská organizace Srdce Osmanů sdílí mou adresu na Twitteru a plánuje razii v mém domě. Jsem napadán výhrůžkami, protože jsem proti něčemu, co poškozuje prestiž mé země.

Zdroj: Nová republika

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář