Ženevská schůze stále v programu 17. dubna

Sergej Lavrvov
Sergej Lavrvov
Zdroj: www.en.wikipedia.org

Schůze, která by se měla konat v Ženevě mezi Ruskem, USA, Evropskou unií a Ukrajinou je stále na programu dne 17. Dubna. Tuto větu, včetně několika dalších slov, vyslovil, dnes ve Vietnamu, ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov, který uvedl, že vše potřebné, včetně sestaveného programu je už nachystáno.

Na schůzi by měly být probírány současné vnitřní otázky Ukrajiny a její blízká budoucnost. Sám Lavrov, ale řekl, že si není jistý, jestli tato schůze, povede ke zmírnění, vnitřní krize a odvrácení od občanské války na Ukrajině.

Protože vzhledem k událostem, které se stali dva dny před schůzí (Kyjevští nacionalisté vyhlásili válku jihovýchodní části Ukrajiny a tamější prezident proti nim poslal vojáky), může tato schůze na pozadí krvavých potlačení, vypadat jako výsměch a v tom případě, se Moskva odmítá zúčastnit. Když se toto 16. dubna, dozvěděl Vladimír Putin, kontaktoval své politické „kolegy“, Baracka Obamu kancléřkou Merkelovou a generálního tajemníka OSN, Pana Ki-munema.  Na které naléhal, aby donutili své podřízené v Kyjevě zastavit válku proti svým lidem a zastavili šíření povídky o podílu na současné Ukrajinské krizi.

Co se týká samotné Ukrajinské vlády, tak ta ani trochu nechce vyjít vstříct, sabotuje a prohlašuje věci, aby zmařila její konání. Viz. Jurij Klimenko, který 15. Dubna prohlásil, že Ukrajina o svých vnitřních otázkách vyjednávat nebude.

Na toto sdělení „vzápětí“ odpověděl Sergej Lavrov, který si s nikým servítky nedělal. Cituji:

Když slyšíte od těch, kdo teď stojí v čele ukrajinského ministerstva zahraničních věcí prohlášení, že Rusko se obává ženevské schůzky a chce ji zmařit, pak tomu nevěřte. Není to pravda. Nevěřte ani těm prohlášením ukrajinského ministerstva zahraničních věcí, že se na této schůzce neplánuje projednávání vnitřní ukrajinské krize, že se údajně bude diskutovat o tom, jaké kroky má podniknout Ruská federace. Je to bezuzdná lež! Scházíme se právě proto, abychom jednali o vnitřní ukrajinské krizi. Načerno jsme už zkoordinovali program dne a jeho součástí je to, o čem jsem se tu už zmínil: deeskalace, odzbrojení ozbrojených útvarů, skutečná ústavní reforma, uspořádání voleb

 

A ještě něco na doplnění: Těsně před Ženevskou schůzí, začínají vycházet na světlo i plány Ruské federace na urovnání Ukrajinské krize, mezi něž patří:

 

  • Odzbrojení nezákonných útvarů
  • Ústavní reforma
  • Referendum o státním zřízení
  • Zajištění jazykových práv obyvatelstva

Rusko je v tomto ohledu jediné, kdo se snaží o zmírnění situace na Ukrajině. Ani USA ani EU, žádný návrh o vyřešení situace, nepředložili. Naopak navrhnuli, aby se Ukrajina místním pučistům, vzdala. Co se týká USA, tak tato odpověď, nějak nepřekvapuje, všichni přece vědí, že za tuto situaci, může jak EU, tak USA.

Zdroj: Hlas ruska

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář