Zamýšlíme se nad americkým, vojenským konvojem a lidským myšlením

Zamýšlíme se nad americkým, vojenským konvojem a lidským myšlenímZdroj: www.ac24.cz
Zamýšlíme se nad americkým, vojenským konvojem a lidským myšlením
Zdroj: www.ac24.cz

Americký, vojenský konvoj, který od Neděle projížděl postupně celým Českem, včera úderem 12 hodiny a 31. minuty, překročil hraniční přechod v Rozvadově a definitivně se tak ocitl na území Německa. Nyní tedy nastává čas na to, abychom se společně zamysleli nad celou touto akcí a poukázali na fakta, která nám byla buďto zamlčena, nebo byla mírně řečeno, příliš nafouklá.

Začneme od našeho středního, mediálního proudu, jinak řečeno mas-médií, jejichž návštěvnost se šplhá do několika stovek tisíc ba i miliónu lidí denně. Jako vždy nám celou situaci, okolo amerického vojenského konvoje naše hlavní média, trochu nafoukla a dokonce se nám snažila vsugerovat, že průjezd kolony byl jakým si neformálním referendem, v němž drtivá většina národa vyjádřila podporu spojenectví s USA a našeho členství v NATO. Není tomu tak!!

Průzkum jež tvrdí , že 82 % českých občanu, podporuje spojenectví České republiky ze Severoatlantickou aliancí, jen na základě toho, že jim nevadí průjezd americké, vojenské kolony, je naprosto nesmyslný. Možná si teď pokládáte otázku: „Proč tomu tak vlastně je a jaké mám důkazy?“

Důkazem je minulost! Není tajností, že Česká republika a český lid, byl ve většině případu, vždy proti operacím NATO, konkrétním příkladem může být třeba rok 1 999, kdy Češi dávali výrazně najevo, svůj nesouhlas s ilegálním bombardováním Jugoslávie. Dalším příkladem, může být třeba rok 2003, i v tomto případě většina českých občanů, nesouhlasila s americkou invazí do Iráku. Pokud bychom se měli přesunout do České republiky, tak i u nás se Amerika snažila uhnízdit a rovněž to vzbudilo plno nepokojů a rozruchu. Tento případ je tímto rokem starý téměř 7 let, konkrétně se jedná o výstavbu amerického radaru v Brdech, proti němuž se v České republice zdvihla vlna nevole. Posledním příkladem, nám může být třeba nynější situace na Ukrajině, konkrétně americké vyzbrojování Ukrajiny, které podporuje většina amerických republikánů a demokratů a proti čemuž stojí Barack Obama a stejný postoj v této věci zaujímají i Češi. Tedy pouze v případě že 7 lidí pro, není více jak 50 % z celkových 100 dotázaných lidí.

Pokud vám tyto důkazy nestačí k tomu, abyste uznali, že průzkum, jež tvrdí, že 82 % Čechů podporuje spojenectví České republiky ze Severoatlantickou aliancí (tedy s organizací, proti jejímž akcím jsme vždy ohrazovali), jen na základě toho, že jim nevadí průjezd americké, vojenské kolony, pak by stálo za to se ještě trochu zamyslet.

Znovu si můžeme uvést příklad, dokonce těch příkladů by mohlo být i více. Nám ale bohatě poslouží pouze jediný. Budeme mluvit o dnech NATO, jež rok co rok, konají v Mošnově. Uvádí se, že se na tuto akci přijde každý rok podívat, nad 100 000 lidí. A teď otázka: Myslíte si, že každý člověk, který na tuto vojenskou přehlídku zavítá je odborníkem na vojenství a vojenskou techniku? Nějaká část možná, ale drtivá většina lidí se na tuto přehlídku přijde nebo přijede podívat ze zvídavosti a za účelem nějak „zabít čas“. Úplně stejně tomu je v případě amerického, vojenského konvoje i v tomto případě se plno lidí na tuto akci přišlo podívat jen za účelem – okouknout, jak ta americká auta vlastně vypadají, popřípadě aby lidi nějak „zabili čas“.

Toto jsou lidé, kteří se na akci přišli podívat, ne proto, že by chtěli proti něčemu protestovat, nebo naopak něco podpořit, ale jen kvůli tomu, že o této akci slyšeli buď v rádiu, nebo v televizi. Tudíž tyto lidi, nemůžeme házet do jednoho pytle s lidmi, kteří aktivně podporují názory a činy, jak Ameriky, tak i Severoatlincké aliance.

Nyní tedy nastává čas, abychom si rozdělili český národ do tří skupin

První skupina lidí, do níž se řadím i já je skupina „protestní.“ Jsou to tedy lidé, kteří proti americké vojenské jízdě protestují, nebo v reálném čase, už protestovali. Těchto lidí je zhruba 20 %. Pokud se týká samotných protestů, tak je třeba říci, že chystané akce proti celému americkému, vojenskému konvoji nenabili plánovaného očekávání. Mnoho lidí, kteří chtěli protestovat, buďto zůstali doma z lenosti, nebo kvůli tomu, že prostě věděli, že protestovat proti takovéto věci, nemá takřka význam.

Druhá část lidí, je pravděpodobně nejpočetnější – mimo jiné jde o osoby, které byly uvedeny už výše a na celý vojenský konvoj se šly podívat, pouze ze zvídavosti, nikoli za účelem podpory či protestu – jedná se o lidi, kterým je politické dění, tak nějak „šumák“.

Třetí a poslední skupinou, jež tvoří přibližně stejný počet lidí, jako skupinu „protestní“, tedy nějakých 20 % jsou lidé kteří aktivně podporují americký, vojenský konvoj a názory Spojených států. Nesmí býti ani tajností, že tito lidé aktivně vystupují v internetových diskuzích, kde častokrát až velice drsně pomlouvají a nálepkují své odpůrce, tedy lidi, kteří naopak, podporují politiku a tahy Ruska. O svých protivnících častokrát hovoří jako o přihlouplých bolševicích, nebo agentech Kremlu a páté koloně.

Bylo by rovněž velkou chybou neříci, že lidé z této skupiny nachází podporu i u tzv. demokratických politiků či u mainstreamových médií. Obě dvě tyto strany, propagují úplně ten samý názor, jako propagují lidé, zmanipulováni americkou propagandou. Ve svých vyjádřeních přirovnávají odpůrce NATO a americké politiky ke komunistům, zoufalcům či dokonce k politickým lůzrum. Typickým důkazem takového člověka, je třeba náš velvyslance v NATO, pan Šedivý, který takto odsoudil, všechny odpůrce americké politiky a paktu NATO.

Odpověď na otázku „Jakých důsledků se díky podpoře politiků a mediální propagandě, jež směřuje k poslední skupině lidí, dočkáme?“ – je naprosto jednoduchá. Počet normálně myslících lidí, kteří se dnes staví na stranu Ruska, bude pomalu ubývat až v úplném konci budeme najednou všichni volat po tom, jak je Amerika skvělá a jak tady chceme mít americké vojenské základny o nichž se budeme jen mylně domnívat, že nám dají bezpečí.

Bohužel takováto realita nám již nyní šlape na paty. Už teď se totiž objevili a stále objevují lidé, kteří o americkém, vojenském konvoji, tvrdí tato slova, cituji:

S příchodem amerických vojáků zvítězila pravda a láska nad lží a nenávistí.

Co tedy lze dodat na závěr? V současné chvíli se díky USA a její patřičné propagandě, tvoří až přehnaně zkreslená realita, která má k pravdě a reálnému pohledu na svět dosti daleko. Lidé v současnou chvíli vnímají americko-ruský konflikt, jako souboj dobra a zla, kde dobro je vyobrazováno v roli Spojených států a všechno zlo zde zastává Rusko a ruský prezident, Vladimír Putin.

Skutečnost je ale úplně opačná. Američané nemají Rusům co vyčítat. Důkazem pro toto tvrzení je americká zahraniční politika, která se doslova hemží útoky na jiné státy, pod falešnou vlajkou, nebo organizováním barevných revolucí (viz barevná revoluce na Ukrajině do níž Američané nainvestovali 5 miliard dolarů) za účelem dokázat světu, kdo je tady skutečným pánem. Tohle Rusko na rozdíl od USA, nedělá a nemá to ani za potřebu.

Zdroj: Nová Republika

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář