Zabiják jménem Jihadi John. Spojenec nebo nepřítel tajných služeb?

Zabiják jménem Jihadi John. Spojenec nebo nepřítel tajných služeb?Zdroj: www.wertyzreport.com
Zabiják jménem Jihadi John. Spojenec nebo nepřítel tajných služeb?
Zdroj: www.wertyzreport.com

Vrah z islámského státu, vystupující pod jménem, Jihadi John, kterého v současné chvíli, díky jeho drastickým videím na internetu, zná nejspíše celý svět, patrně omylem, odhalil svou pravou tvář. A nejspíše svým odhalením šokoval celý svět. Ptáte se jak je to možné? Pak si tedy položte otázku:

„Kdo je vlastně zač, onen terorista z Islámského státu?“

Bohužel i teď byste byli do značné míry na omylu. Tento terorista z islámkého státu, totiž vůbec nepochází. Podle nejnovějších zpráv se jedná o muže z Londýna, jehož pravé jméno zní, Mohamed Emwazi a dělá Spojenému království pěknou ostudu. Tak například, tento vrah je více jak pět let hledán britskou tajnou a bezpečností službou, včetně britské policie. Krom toho je také hlavním podezřelým ve vraždě amerického novináře, Jamese Foleyho a bylo mu dokonce zakázáno létat. I přes to všechno, společně s údajnými kontakty na „větev“ Al-Kájdy a Al-Shababy ve východní Africe mu však bylo povoleno odcestovat do Sýrie. A aby té ostudy bylo ještě více, tak vypluli na povrch i další informace opět o britských, tajných službách a policii. Podle všeho zjištění totiž jak policie, tak tajné služby byli s tímto vrahem a jeho rodinou, nejméně 12krát v kontaktu.

Tím celý příběh, ale ani zdaleka nekončí. Sýrie totiž nebyla jedinou zemí, která byla návštěvou toho vraha „pokřtěna.“

V květnu 2009 Emwaziho, společně s několika jeho přáteli ho zastavili v Tanzánii, zrovna na cestě po safari. Následně byl vykázán a odletěl do Amsterdamu, kde podal hlášení, že ho činitel MI5, obvinil ze snahy dostat se do Somálska a označil jej za informátora. Když se po nějaké době konečně dostal zpět do Velké Británie a byla velká šance ho chytit, začala Emwaziho, podle pár jeho přátel, tentokrát už doopravdy obtěžovat, již zmiňovaná MI5. Ale ani ve Velké Británii nevydržel příliš dlouho. Jeden z agentů, totiž Emwaziho varoval, že se prý ocitl na černé z terorismu a má zákaz vstupu do jakékoliv muslimské země. Uvádí se, že mezi lety 2009 až 2011 byl střídavě ve Velké Británii a Kuvajtu, přičemž v roce 2010 ho právě ve Velké Británii chytli, ale nezavřeli, pouze mu vzali otisky prstů a to byla ta největší chyba. Pak už se totiž rozjelo velké pronásledování, tohoto vraha a již výše zmíněné, zakazování létat. V roce 2010 dostal zákaz letět do Kuvajtu a o 2 roky později mu byl vysloven další zákaz, tentokrát nesměl odletět z Londýna do Saúdské Arábie.

No a jaký je výsledek? Jak vidíte, zjevný, nebo spíše 100% vrah se v roce 2014, po více jak pěti letech unikání, objevuje znovu „na scéně,“ tentokrát ve videích Islámského státu. Je docela zajímavé si položit otázku: „Kdy ho ty britské, tajné služby vlastně chytnou, vždyť příležitostí měli již hafo?“ Ano měli jich hafo a právě tady nastává největší otázka: „Jakou pozici, vůči britským tajným službám zaujímá Mohamed Emwazi? Propuštění zajatci z islámského státu, totiž tvrdí, že Mohamed Emwazi je jejich spojencem. Jaká je pravda na to si budeme muset počkat.

Zdroj: Wertyzreport

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář