Vyvážené a pravdivé zpravodajství, to České televizi nic neříká

ČT cenzuraZdroj: Vlastní
ČT cenzura
Zdroj: Vlastní

To, že nám lžou média, působící na internetu, na to už jsme si částečně zvykli. Když to není za peníze, tak budiž. Co je ale daleko závažnější jsou média státní, která ročně spolykají miliony, či miliardy korun a opovažují se chovat, jako ta média na internetu. O jakých médiích je konkrétně řeč? Například o takové České televizi, která nejenom, že chce za naprosto zcenzurované, lživé a jednostranně zaměřené reportáže platit, ale dokonce se opovažuje i označovat určité lidi za komunisty, nebo přesouvat některé pravdivé zprávy, či rozhovory na méně sledované kanály, třeba na ČT24.

Přesouvání zpráv či rozhovorů na jiné stanice je v skutku zarážející a mělo by se s tím něco dělat. To, co je ale horší je náplň samotné televize. A to hlavně ČT1! Pokud se nepletu, tak náplní tohoto média je poskytovat nestranné zprávy, dokumenty a případně nějakou zábavu a né vnucovat lidem cizí názor (lhát, zastírat a cenzurovat). Zkrátka prostě dělat to, co dnešní televize od ČT1, počínaje, přes Novu a Primu, a další média, nedělají.

Pokud bychom se chtěli zaobírat těmi tématy, o kterých nám Česká televize nejvíce lže a dokládá, jednostranně zaměřené informace a názory, pak by se mezi těmito tématy objevil na prvním místě Islám, konkrétně případ s šátky.

Speciálně k této záležitosti si Česká televize do různých pořadů zvala jen ty hosty, kteří mají na tuto věc, naprosto stejný názor a vůbec je nezajímal názor opozice. Ve studiích vystupovali lidé, kteří se sebou navzájem souhlasily a považovali celou věc s šátky pro společnost za naprosto přijatelnou. Dokonce se odvážili i tvrdit, že Islám není pro nás nějak nebezpečný.

Pak ale přišla ledová sprcha, Česká televize si totiž jednoho dne do studia, vedle Mohammada Abáse, pozvala Martina Konvičku, jehož názory se od Mohammada Abáse, značně lišili a redaktor Konvičku na základě jeho tvrzení přirovnal k nacistům (bylo popsáno výše – označování různých lidí za komunisty). Redaktor konkrétně řekl, cituji:

V Evropě už jsme měli režim, který na základě víry pronásledoval určité lidi.

A není to ani zdaleka jediný čin, kterým se Česká televize, díky svým jednostranně zaměřeným názorům a hostům, pozvaných do studia, zviditelnila. Případů je skutečně požehnaně. Ten poslední se odehrál, zrovna minulí týden, kdy se v pořadu „Otázky Václava Moravce,“ probíralo téma uprchlíku a do studia, byly opět pozváni jen lidé, kteří souhlasí s jejich přijmutím ve státě.

To bychom měli jednostranně zaměřené zprávy a nyní přichází na řadu překrucování faktů společně s „náhodnými přeřeky,“ nepotvrzeným „pravdivým tvrzením“ atd… v ČT

Pod tento nadpis se jednoznačně hodí zmínka o hnutí Pegida v České televizi, která toto hnutí z počátku hodnotila kladně, bez nějakého zaujetí. V této záležitosti bychom neviděli žádný problém, Česká televize správně uvedla, že toto hnutí je jakousi demonstrací německých obyvatel, proti salafismu, jinak řečeno proti radikálnímu islámu a islamizaci jako takové. Vše je a bylo uvedeno správně. Celá situace se ale mění s příchodem večerní reportáže, v níž je řečeno, že Pegida není nic jiného, než 15 000 pomatených jedinců, kteří jsou ovlivněni. Zkrátka, Česká televize, udělala z těchto lidí, naprosté hlupáky a blby, kteří se nechali oblbnout, nějakým šarlatánem, jež vystupuje, proti Islámu.

Pozn. redakt.:

Položme si otázku: Proč televize najednou obrátila své tvrzení „o 180°“? Důvod si můžeme domyslet: Nejspíše zasáhla vyšší moc (ředitel ČT, nebo nějaký politik). Pochybuji, že by se jednalo o nějaký omyl.

Pravděpodobně největší skandál ale nastal v pořadu „Máte slovo,“ kde lidé obhajující islám, vyhořeli na plné čáře. Doslova nalhávali divákům (podotýkám, že tu lež by poznalo snad i dítě v pubertě), že například žena má poloviční mozek, než muž, nebo že lidé v Saudské Arábii ne-islámského vyznání žijí odděleně. Jen pro pořádek, ani jeden ze zmiňovaných faktů, nebyl potvrzen. Ale podle ČT je vše v naprostém pořádku.

Pozn. redakt.:

Inu, takto to vypadá, když státní akciová společnost, přijímá jen lidi s výškou 180 cm a 50kou v pase. Zprávy a tvrzení nejsou věrohodné

Nesmíme opomenout ani na reportáž, opět od „mistrů“ v ČT na 1, která byla odvysílána ve Čtvrtek z místa protestu za přijetí syrských uprchlíků. Této akce se zúčastnilo více než 100 demonstrantů, kteří byly na straně vlády a nechtěli syrské uprchlíky přijmout. Přes to všechno si však televize, jela svou cestou. O zmiňovaných lidech, nebyla v reportáži ani řeč a všichni demonstranti, kteří byly proti přijmutí uprchlíků, zahrnula ČT mezi účastníky, kteří byly pro. A to není všechno. Krom toho, že televize tvrdí nejdříve to a pak ono, že lže lidem do očí, tak i přesouvá některé části z některých reportáží na jiné programy (jak již bylo řečeno výše – v úvodu). V tomto případě se tak stalo a to při rozhovoru s jednou odpůrkyní, kdy rozhovor nebyl ve zprávách ČT, vůbec zveřejněn, místo toho ho redaktoři publikovali na méně sledovaném kanálu ČT24 a na stejnojmenném webu.

Otázky, okolo tohoto rozhovoru se jen hrnou: Proč tomu tak je? Proč nebyl rozhovor zveřejněn všude?Porušoval snad diktátorské podmínky ČT?

Česká televize si prostě nedá pokoj! Znovu opakuje ten samý scénář. Bohužel v tomto případě musí

Ano opakuje ten samý scénář. Bavíme se o ukrajinské krizi, která byla způsobena, americkou vládou a všechna média se nyní, pod těžkám tlakem Ameriky a její coby „prodloužené ruky,“ Evropské unie, snaží tuto krizi s globálními následky, hodit na Ruskou Federaci, respektive na ruského prezidenta, Vladimíra Putina.

Typickým důkazem, české masáže vůči Rusku, byl okamžik sestřelení letounu MH-17, kdy se naše ČT, ale i jiná média, těžce pustila do Ruska. Snad největší panika českých a jiných medií, však započala s humanitární misí Ruska na Ukrajinu, kdy ruská vláda vyslala téměř 200 kamionů se vším, co je potřeba k životu. A česká televize se o této události, zmiňovala jako o něčem co nedopadne, místo toho, aby zveřejnila více informací (kam ruský konvoj dorazil, jakým lidem byla pomoc předána). Rovněž by také neuškodilo, kdyby Česká televize byla trochu více kontroverzní, šla trochu proti proudu, ptala se na otázky tipu: „Kdo může za krizi na Ukrajině?,“ případně „Kdo to všechno platí?“

To ale česká televize nedělá a raději oblbuje lidi, svým mlžením a naváží se, stejně jako to dělá třeba Reflex, nebo Idnes, do prezidenta Zemana, za to, že se zastává Ruské federace a tím také do jisté míry hájí naši republiku. Nesmíte zapomenout na fakt, že Česká republika je na Rusku, co se plynu týká, závislá. Stejně tak jako zbytek Evropy.

Zaplať pán bůh, že si to nějací lidi uvědomují a organizují, proti tomuto mlžení České televize, alespoň nějaké protesty (konkrétně protest 200 lidí proti kroku ČT, kdy reportéři vystřihli část zemanova monologu).

Jenže co je to platné, když ta vyšší patra (buď naše vláda, nebo rovnou EU) si to vždycky nějak zařídí, aby se k občanům ty informace, nedostali.

Konečné slovo, tak abyste tomu rozuměli

Zpravodajství České televize, v současné době není ani trochu vyvážené a nejspíše ani nikdy vyvážené nebude. Důvod je jednoduchý: Toto médium řídí stát a jak již bylo zmíněno výše, tak pouze stát může rozhodnout, co se lidem sdělí a co zůstane v tajnosti. A pokud někdo ze zaměstnanců ČT, toto nehodlá respektovat, tak bude bez milosti vyhozen (stejně jako byla vyhozena redaktorka ze zpráv na TV Prima po odvysílání reportáže o Chemtrails), aneb vláda si vždy nějakou cestu najde.

Jediná cesta, jak udělat z české televize, médium s vyváženým zpravodajstvím, je dostat toto médium do rukou nějakého člověka, který se nebojí kontroverze a politických nástrah. Bohužel těchto lidí je mezi námi, velice málo a proto se nedá nic dělat. Budeme dále poslouchat zcenzurovaná a překroucená fakta, státního média a to i přes to, že za zprávy z toho média poctivě platíme. Otázka na závěr: Líbí se vám takový přístup? Mně tedy moc ne.

Zdroj: Svobodné noviny

Vyvážené a pravdivé zpravodajství, to České televizi nic neříká
Počet hlasů: 5
Průměr: 5

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář