Vše se jednou vrátí i protiruské sankce

Urazíš li někoho, vrátí se ti to, ublížíš někomu, vrátí se ti to. A takto bychom mohly pokračovat do nekonečna. Tento článek je ale zaměřen na Washingtonské sankce, vůči Rusku a pokládá si otázku: Pokud opravdu USA na Rusko uvalí sankce, jaký bude zpětný úder?

Co se týká našich západních sousedů, tak ti jsou odvážní, protože jim asi očividně žádné nebezpečí nehrozí. Naproti tomu Evropa a EU jsou zase opatrní, protože vědí, co se může při takovém hle zákroku stát (Putin nás odpojí od ropy a zemního plynu a bude vymalováno). Amerika chce na Rusko uvalit sankce a nutí do toho i Evropu, jenže pokud se toto stane, tak nejenom, že Evropa riskuje ztrátu plynu a ropy, ale také to významně přispěje ke zhoršení spolupráce v některých oblastech. Konkrétně třeba mezi jednotlivými Americkými investory, kteří dnes v Rusku žijí. A nejedná se jen o ekonomiku a finance, ale i třeba o vědu, kulturu, nebo atomovou energii. Z těchto důvodů se tedy EU chce vyhnout udělování protiruských sankcí a navrhla následující způsob: Pokud občan ruské federace vycestuje do zemí Evropské unie, nebude mu uděleno vízum. K tomuto rozhodnutí se vyjádřil šéf španělské diplomacie José Manuel Garcia-Margallo, který řekl, že evropské destinace jsou mezi Ruskými občany, velmi oblíbené a tudíž, že toto rozhodnutí může být osudné pro některé podnikatele.

Zdroj: Hlas Ruska

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář