Vojenské cvičení USA a Korejské republiky

Vojenské cvičení USA a Korejské republiky
Vojenské cvičení USA a Korejské republiky
Zdroj: www.eurodenik.cz

Spojené státy společně s Korejskou republikou, dnešním dnem zahájili rozsáhlá vojenská cvičení s názvem „Ulji Freedom Guardian.“ V průběhu těchto cvičení by vojáci měli trénovat údery na jaderné a raketové objekty KLDR. A to pro případ zvláštní situace na Korejském poloostrově, která zde může nastat, prakticky kdykoliv. Informaci o zahájení vojenských cvičení přinesla jihokorejská zpravodajská agentura, Renhap.

Ta uvádí, že vojenského cvičení se zúčastnilo více jak 25 tisíc amerických vojáků, 50 tisíc jihokorejských vojáků a k tomuto cvičení se údajně připojili i zástupci Austrálie, Kanady, Kolumbie, Dánska, Francie, Itálie, Filipín, nebo i Velké Británie a Nového Zélandu.

Zároveň se tato vojenská cvičení, která budou probíhat až do 2. září již stala terčem kritiky ze samotné Korejské lidově demokratické republiky, konkrétně terčem pro zástupce korejské lidové armády. Ten prohlásil, že vojáci KLDR jsou nachystání zasadit preventivní jaderný úder ozbrojeným silám Korejské republiky a Spojených států v případě, že bude zaznamenán jen „sebemenší náznak“ útoku na území KLDR do něhož spadá jak vodní, tak ale i vzdušný prostor.

Zdroj: Vlastenecké noviny

Vojenské cvičení USA a Korejské republiky
Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář