Vojenská mise Admirála Kuzněcova se blíží, probíhá nakládka

Vojenská mise Admirála Kuzněcova se blíží, probíhá nakládkaZdroj: www.ac24.cz
Vojenská mise Admirála Kuzněcova se blíží, probíhá nakládka
Zdroj: www.ac24.cz

Začátek vojenské mise, ruské letadlové lodi, Admirála Kuzněcova, který by měl mezi 15. a 20. říjnem, vyrazit do středozemního moře, kde se přidá k boji, proti Islámskému státu v Sýrii se blíží raketovým tempem. A proto nemůže býti divu, že všechny typy příprav, včetně samotné nakládky Admirála Kuzněcova už v severoruském přístavu, Murmansk, kde loď stojí od 12.srpna, probíhají doslova na plné obrátky. Informaci o přípravách Admirála Kuzněcova na vojenskou misi ve Středozemním moři, přinesla ruská zpravodajská agentura, Interfax.

Ta ve své zprávě uvádí, že krom nakládání Kuzněcova si tato letadlová loď prošla také celou řadou údržeb a technických příprav.

Typickým příkladem takové technické přípravy, která na Admirálu Kuzněcovi, již proběhla, bylo třeba navýšení jeho obranných, ale i útočných kapacit. Z této letadlové lodi by tak při vojenské misi ve Středozemním moři, měly nově, krom stíhacích letounů, typu MiG-29KR/KUBR startovat i palubní Suchoje Su-33.

Oba dva typy stíhacích strojů by se pak měli společné podílet na bombardování pozic, radikální teroristické organizace, Islámský stát. V souvislosti s bombardováním nutno připomenout, že v případě stíhacího stroje, Suchoj-33 se jedná o novinku, neboť tyto stroje, dříve sloužili pouze pro ochranu patřičného vzdušného prostoru. Teprve nyní, díky jejich upgradu, kdy byly tyto stroje dovybaveny zaměřovacím systém SVP-24, je možné s nimi provádět přesné bombové útoky.

V rámci bojové mise, která by měla odstartovat mezi 15 a 20. říjnem letošního roku se v souvislosti se stíhačkami počítá také s tím, že krom bombových útoků budou také značným příspěvkem k obraně ruských základen a syrských vojsk, před případnou americkou agresí.

Vrátíme-li se ještě závěrem k Admirálu Kuzněcovi, tak k této lodi už lze jen dodat, že je to poprvé v historii, kdy dojde k bojovému nasazení, jediné ruské letadlové lodi. Tu by na misi měla doprovázet ještě další velká bojová loď, určená speciálně k likvidaci hladinových plavidel, velký tanker nebo i jedno záchranné plavidlo.

Zdroj: Eurasia 24

Vojenská mise Admirála Kuzněcova se blíží, probíhá nakládka
Počet hlasů: 1
Průměr: 4

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář