Vladimír Putin a jeho „cílevědomé“ kroky

Vladimír Putin
Vladimír Putin
Zdroj: www.electronicresistance.net

To, že je Vladimír Putin silná osobnost, už víme. Dokazuje to obsazení Krymu i jeho minulost. Pro ty kdo nevědí, Vladimír Putin je bývalým šéfem KGB (Ruské tajné služby). Tato pozice sama o sobě hodně napovídá, co je Putin vlastně zač. Není to stejný prezident jako je třeba Barack Obama. Ptáte se proč? Protože on se na rozdíl od Obamy nemusí nikomu zpovídat, zatímco Obama je jen gumovou figurkou v poli. Ovšem ani Vladimír Putin si nemůže si nemůže dovolit vše. jako dokonalý příklad můžu uvést obsazování Krymu. nejdříve si ale řekneme, jak to aktuálně na Ukrajině vypadá.

Tak tedy

V současných dnech, nebo vlastně už začátků nepokojů je Ukrajina cílem skupiny, které k smrti nenávidí Rusy. Jenže v posledních dnech a už i několikrát v minulosti, tyto skupiny, svojí nenávist vůči rusům projevili a to dost razantním způsobem. Jejich strategie tkví v podplácení ukrajinského lidu, konkrétně celých davů, které mají jediný cíl, vyvolat povstání proti Rusům. Jenže to ještě není všechno, celý, ten pravý efekt tomu dodají až najmutí snipeři, kteří do davu střílejí a vytvářejí tak krvavé povstání. A teď se dostáváme k hlavnímu jádru, nebo chceme-li tomu říkat otázka, tak otázce, která zní.

Vladimír Putin a jeho „cílevědomé“ kroky
Vladimír Putin a jeho „cílevědomé“ kroky
Zdroj: www.protiproud.parlamentnilisty.cz/

Co by se stalo, kdyby Putin nezakročil?

Odpovědí na tuto otázku je, pád. pokud by Vladimír Putin opravdu odmítl přiřadit Krym k Rusku, patrně by to už tamním občanům nevysvětlil a jako prezident by skončil v demisi. Proto z toho odvodit jediné. Na to, aby Putin a celá jeho současná vláda zůstala u moci, neměl na vybranou. Kdyby nezakročil, tak by kromě shození důvěry ve vedení státu, způsobil i menší ekonomickou krizy. Díky příchodů, několika miliónů Rusů, kteří by do ruské federace přišli.

A přesně tento cíl si zvolili i právě operující skupiny na Ukrajine. A to sice, vyhnat Rusy z Ukrajiny pryč, toho docílili díky náhlé diskriminaci ruského jazyka. A to jak na internetu, tak i v rádiích a jiných mediích.

Výhodný tah v nevýhodné situaci

Tak přesně takto by se dalo nazvat obsazení Krymu. Vysvětlím. Rusko má v současnosti k dispozici více než 1 milión vojáků, zatímco Ukrajina má jen něco kolem 200 000 vojáků. K tomuto počtu patří i částečně jednotky Berkut (policejní zásahová jednotka), které byly novou vládou, prohlášeny za nepřítele a následně rozpuštěny. Jak vám tedy, může být z těchto řádků jasné, Rusko nemá proti komu bojovat. Čili když jsem do nadpisu napsal „Výhodný tah v nevýhodné situaci“, tak jsem tou nevýhodnou situací, měl na mysli, Ukrajinský počet vojáků a ta výhoda byla přesila Ruských vojsk. Rusové získali Krym skoro zadarmo.

Aktuální stav je takový, že Ruská federace má v podněsteří zhruba 15 tisíc vojáků, připravených k boji. Tamní obyvatelé jsou ale s tímto tahem poněkud znepokojení, vadí jim, že podněsteří ještě nebylo přiřazeno k Rusku.

Zdroj: Protiproud

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář