Útoky ve Volgogradu a vydírání Saudů

 Útoky ve Volgogradu a vydírání Saudů
Útoky ve Volgogradu a vydírání Saudů
Zdroj: www.wertyzreport.com

Dva výbuchy, které vnesly strach do obyvatel Volgogradu, kontroluje Saudská Arábie. S takovým tvrzením, přišel princ Bandar, který varoval ruského prezidenta, Vladimíra Putina, před dalšími útoky. Princ Bandar konkrétně řekl, cituji:

Ty čečenské skupiny … ty kontrolujeme my.

Nutno připomenou, že ve Volgogradu se v posledních několika dnech odehráli hned dva teroristické útoky. První na tamějším nádraží, kde byl policistou k bežné kontrole, zastaven 32letý muž, Slovák, který do nádražní haly vstoupil s více jak 10kg TNT, následný výbuch, zabil 17 lidí a vysklil okna v celé budově.

Druhý útok pak následoval jen o dva později, kdy se ve stejném městě, i okresku, v jednom z tamějších trolejbusu, jedoucím právě na rušné tržiště ve Volgogradu, odpálil opět muž. Výbuchem bylo zabito celkem 14 lidí.

Útoky by podle všech informací mohli mít souvislost s Putinovou podporou, syrského prezidenta, Bašara Asada, která vadí, saudskému princi Bandarovi. Ten ruskému prezidentovi hrozil, že pokud onu podporu, vůči syrskému prezidentovi nestáhne, teroristické skupiny, dostanou v Rusku zelenou.

A cílem těchto útoků, nebudou jen nádraží, trhy a městská hromadná doprava, ale jak sám princ řekl, mohou zaútočit i na nadcházející olympijské hry, které bude Rusku v brzké budoucnosti, hostit.

Nutno uvést, že teroristické hrozby, vůči Rusku se řešili už počátkem srpna, minulého roku, kdy Vladimír Putin, společně s Bandarem jednal za zavřenými dveřmi. Princ Bandara tehdy prohlásil, že pokud Vladimír Putin, stáhne svou podporu, vůči Bašaru Asadovi, tak že může garantovat bezpečí na zimních olympijských hrách v Soči. Zároveň, také dodal, že jeho postoj podporuje americká vláda. A všechny útoky, které se ve Volgogradu odehrály, byly odplatou za zmařený útok na Sýrii, který Rusko překazilo.

Zdroj: AC24

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář