USA už brzy vojenskou dvojkou

Čína má velké výdaje na vojenský průmysl. Tato slova zazněla z úst amerického ministra obrany Franka Kendalla, který toto téma zmínil ve svém nedávném projevu na kongresu v USA. Konkrétně řekl, že Čína již během pěti až deseti let, může vojensky předstihnout USA.

USA vlajka
USA vlajka
Zdroj: www.vlajky-statu.cz

Důvody jsou prosté: Amerika se začíná vojensky stahovat a méně do armády investovat. K tomuto faktu přispěla řada událostí, jako šílená válka v Íránu, nebo ekonomická krize v USA. Ovšem ještě na samotném vrcholku Íránské války byly cíle USA zcela jiné a to sice, vývoj nových zbraní pro válku s Ruskem či Čínou. Jenže projekty byly příliš drahé a tak byly postupně omezovány. Konkrétní příklad se dá uvést třeba na stíhačkách F 22, kdy se dnes už bývalý prezident Georg Bush snažil snížit výrobu těchto strojů.

Snižování výdajů postihlo i americké námořnictvo a spolu sním spojený projekt Future Combat Systém (bitevní systém budoucnosti), který definitivně padl. Všechny finance byly místo toho vydány na pozemská vojska, konkrétně na jejich snížení, nakupují se bezpilotních letouny a vozidla MRAP, které jsou odolné proti minám.

Shrnutí je následující: Amerika už nebude moci kontrolovat světový pořádek, protože zatímco oni vojenský rozpočet snižují a spolu s ním se snižuje i počet vojáku, u Číny jsou fakta zcela opačná.

Zdroj: Hlas Ruska

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář