USA srovnali územní nároky Číny s Ruskou expanzí na Ukrajinu

USA srovnali územní nároky Číny s Ruskou expanzí na UkrajinuZdroj: www.techeconomy.it
USA srovnaly územní nároky Číny s Ruskou expanzí na Ukrajinu
Zdroj: www.techeconomy.it

Kolem umělých, paracelských ostrovů na které si největší nároky, dělá Čína v oblasti jihočínského moře je poslední dobou, pěkně rušno. Nejdříve to byl vietnamský parlament, který vyzval Peking k odstranění nedávno postavené ropné plošiny v jihočínském moři (více se dozvíte zde) a nyní si do Číny, přesněji řečeno do čínských územních nároků rýpli také Spojené státy.

Konkrétně náměstek amerického ministerstva zahraničí, Antony Blinke, který v souvislosti s čínskými územními nároky, použil velice nebezpečné srovnání. Podle jeho slov, Čínská lidově demokratická republika se v Jihočínském moři, chová úplně stejně jako Rusko při vojenské expanzi na východě Ukrajiny. Tímto chováním dle Blinkena, tak Čína ohrožuje mír a současnou stabilitu. A nutno podotknou, že krom Spojených států a Vietnamu se s čínskými územními nároky, nechtějí smířit ani Filipíny, které stejně jako výše uvedené státy, považují veškeré čínské, rozšiřovací kroky za nezákonné.

Vrátíme-li se zpět k Antonymu Blinkenovy a jeho přirovnání, včetně následného prohlášení, kde řekl, že Čína ohrožuje mír a stabilitu světa, tak se nyní nabízí velice příhodná otázka a to sice: „Chtějí snad Spojené státy, tímto Blinkenovým srovnáním a výrokem, zahájit válku proti Číně?“

Na tuto otázku, velice přihrál sám Blinken, jehož prohlášení se velice podobalo již několika předchozím prohlášením, kterým se nedalo věřit a většinou nastal pravý opak.

Cituji Blinkenova slova:

Spojené státy se nechtějí bít se žádnou stranou. Důležité je, aby byly konflikty vyřešeny mírovou cestou.

Podle některých názorů může být za celým, výslovným srovnáním Číny s napadenou Ukrajinou, publikovaným ze strany Spojených států, reakce na již dlouhodobé snahy Číny a Ruska, prolomit ekonomickou dominanci Spojených států.

Ekonomičtí pozorovatelé, ekonomové jako Bremer Landesbank, či Folker Hellmeyer, pak dodávají, že jednou ta situace, kdy světu budou vládnout ekonomické velmoci jako Čína a Rusko prostě přijde.

Zdroj: Vlastenecké noviny

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář