Ukrajinský stát se definitivně hroutí: Tamější, údajně „protikorupční“ vláda, ukradla majetek v hodnotě 300 milionů dolarů. Porošenko si za rok ve funkci prezidenta přišel na 700 milionů dolarů

Ukrajinský stát se definitivně hroutí: Tamější, údajně „protikorupční“ vláda, ukradla majetek v hodnotě 300 milionů dolarů. Porošenko si za rok ve funkci prezidenta přišel na 700 milionů dolarůZdroj: Vlastní
Ukrajinský stát se definitivně hroutí: Tamější, údajně „protikorupční“ vláda, ukradla majetek v hodnotě 300 milionů dolarů. Porošenko si za rok ve funkci prezidenta přišel na 700 milionů dolarů
Zdroj: Vlastní

Jak se samotnou Ukrajinou, tak především s ukrajinskou vládou to jde v posledním měsíci, či spíše v posledním týdnu od 10 k 5. Po více jak roce od Majdanu, který lze označit za vůbec největší vládní protest v dějinách Ukrajiny – ukrajinské pučistické vládě a strůjcům ukrajinského vládního puče, jež sídlí ve Spojených státech, začalo konečně zatýkat do bot.

Všechno to začalo od velice zdlouhavé války, mezi ukrajinskými oligarchy, (Petrem Porošenkem a Ihorem Kolomojskym), minulý týden, kdy na světlo vyplavali nové zprávy v nichž stojí, že šéf státní finanční inspekce, Mykola Gordijenko, obvinil současnou pučistickou, Jaceňukovu vládu z rozsáhlého rozkrádání státního majetku. A to i přes fakt, že se tato ukrajinská, pučistická vláda, prezentovala za protikorupční.

K lámaní chleba došlo konkrétně na úterním, mimořádném jednání ukrajinského parlamentu, kde bylo dle jakési zprávy dokázáno, že Jaceňukova vláda, během pouhého jednoho roku své existence, stačila rozkrást majetek v hodnotě až 300 milionů dolarů, přičemž tato čísla ještě nejsou definitivní. Inspekce orientovaná na zlodějny v jejímž čele stojí, nebo přesněji řečeno stál, Mykola Gordijenko, totiž zjistila ještě další, nekalé praktiky Jaceňukovy vlády. A to sice, že zmíněná vláda, soustavně vyváděla prostředky na soukromé účty.

Když se pak všechny tyto zprávy o údajně „protikorupční,“ ukrajinské vládě, dostali na světlo, šéf zmíněné inspekce, Mykola Gordijenko, byl na konci března, ze svého postu odvolán. Nemůže býti ani tajností, že uniklé zprávy, rozdmýchali špatnou náladu, ukrajinského obyvatelstva.

Lidé se v tisících, scházeli před budovou parlamentu, kde požadovali odchod Jaceňuka z vlády. Vykřikovali hesla tipu: „Zloději, odejděte, dokud můžete“, či „Přestaňte krást,“ dokonce se zde vyskytli tací, kteří obviňovali vládu z toho, že od 1. dubna chce dramaticky zdražit elektřinu, plyn, teplo, nebo teplou vodu a to vše jen za účelem toho, aby mohly znovu krást. Před buduvou vzniklo i malé stanové městečko, kde na stanech vysela řada nápisů jako: „Nový Majdan začíná,“ nebo jeden stan s návrhem „Prozatímní vyšetřovací komise proti korupční vládě“.

Pokud ale celý tento protest ukrajinského lidu srovnáme s tím, který se odehrál u americké ambasády, kde ukrajinský lid protestoval proti zasahování Spojených států do vnitřních záležitostí Ukrajiny, musíme uznat, že parlament dopadl ještě dobře. Protestující, nejenom že se jmenováním cizích lidí do ukrajinské vlády nesouhlasili, ale nakonec se po celém tomto protestování rozhodli americkou ambasádu, poházet hnojem. O těchto protestech bylo ale na Bloumateli již psáno a proto, pokud se chcete dozvědět více, tak prosím klikněte ZDE.

Nyní bychom si měli položit otázku, co z těchto protestů, vlastně vyplývá? Ukrajinská vláda ukradla majetek v hodnotě 300 milionů dolarů, lidéna Ukrajině protestují před parlamentem a americkou ambasádou. Tato situace rozhodně musí něco naznačovat. Tím jediným náznakem je fakt, že Ukrajina se začíná sypat, současná situace začíná býti neudržitelná a to na všech frontách – dd vlády až po ekonomiku. Zrovna nedávno, v pátek, mezinárodní ratingova agentura Standard & Poor’s snížila uvěrový rating Ukrajiny do ještě podřadnějšího pásma, tedy ze současné známky CCC na stupeň CC. Dle odborníku, pracujících v agentuře, Ukrajina nebude schopná splácet svůj dluh. Tato slova odcitoval konkrétně webový zdroj Bloomberg a jde přesně o slova, která zazněla z úst analytiků z agentura Standard & Poor’s, cituji:

Negativní výhled odráží zhoršující se makroekonomické podmínky a rostoucí tlak na finanční sektor, právě tak jako naše přesvědčení, že neschopnost Ukrajiny dostát svým závazkům v zahraniční měně je prakticky nevyhnutelná.

To, že se Ukrajina začíná jak politicky, tak ale i ekonomicky sypat, ví a vidí také ukrajinská veřejnost, která minulý týden začala horlivě vybírat své peníze v bankách, kde se celkový vklad fyzických osob snížil o 2 % a dosáhl tak 345,2 miliard hřiven, tedy něco kolem 14 miliard dolarů. Pokud bychom se měli „přenést“ do vkladů v cizích měnách, tak i zde objem těchto peněz výrazně klesl a to rovnou o 7,4 % na nějakých 16,6 miliard dolarů. Takřka stejné číslo „provází“ i právnické osoby, kde pokles vkladů, klesl o 7,3 % a v bankách tak zůstalo 5,1 miliard dolarů. Dle předpokladů odborníků by Duben, měl být ještě horší. A jak na všechny tyto zprávy a předzvěsti, reaguje ukrajinská vláda?

V první řadě mnoha zákazy. Ukrajinský parlament, totiž minulý týden ve čtvrtek, odhlasoval zákon, který umožňuje, bankám a hlavně ukrajinské vládě, zakázat ukrajinským občanům předčasné vybírání svých vkladů , nebo požadování vrácení svých peněz včetně úroků. Nyní tedy ukrajinský bankovní systém funguje tak, že Ukrajinci mohou požadovat vrácení svých peněz před ukončením smlouvy, pouze v případě, zvlášť sjednaného bodu o předčasném výběru ve sjednaném termínovaném vkladu.

Jak Ukrajinu vytáhnout z finanční bryndy? Asi nijak, všechny peníze končí u politiků, podobající se Porošenkovi

V souvislosti s finanční krizí Ukrajiny a s tím, jak se celá ukrajinská vláda, snaží celou tuto věc vyřešit by bylo dobré připomenout, že snaha ukrajinské vlády, i přes to, jak je zkorumpovaná a prohnilá, nějaká je, není úplně nulová! Za tu snahu se konkrétně, počítají mnohá jednání se sponzory Ukrajiny o tzv. restruktualizaci státního dluhu, lépe řečeno spíše pokus o nezaplacení dluhu.

Jak se ale ukazuje, tak někteří ukrajinští sponzoři už všechno prokoukli a nechtějí do Ukrajiny, investovat už ani „korunu,“ protože vědí, že by stejně všechny ty peníze skončili v kapsách mocných oligarchu, jako je třeba Petro Porošenko, nebo v kapsách zkorumpovaných, majdanských politiků, dokonalým příkladem může být Julia Tymošenková. Ukrajinští sponzoři už dávno prokoukli to, že za celou událostí s názvem „ukrajinský puč na Rusko,“ stojí elity Nového světového řádu, sídlí ve spojených státech, jež pouze a jen vydělávají, mnohdy až nehorázné peníze za genocidu ruskojazyčného obyvatelstva v Donbasu.

Tím ale celý článek nekončí. Již v samotném hlavním nadpisu a v i druhém nadpisu byl zmíněn, nejspíše hlavní velitel a poslíček Spojených států, který celou nynější ukrajinskou situaci, společně s lidmi z americké ambasády, naplánoval. O kom se teď vede řeč? Samozřejmě se jedná o čokoládového prezidenta (jak mu některá média přezdívají), Petro Porošenka. Ten si podle toho, co oficiálně přiznal, za rok přilepšil až o 400 milion korun. Podle zpráv, které zveřejnil americký deník, Forbes, tak v současné chvíli je majetek, ukrajinského prezidenta, Petra Porošenka, odhadován na zhruba 750 milionů dolarů, tedy na nějakých 19 miliard českých korun.

Je to opravdu pěkný majetek! Není snad ani třeba zdůrazňovat, že pokud takovéto, tedy pro-americké vedení, zůstane v čele Ukrajiny, tak tento stát dříve, či později zanikne. A to pod tíhou svého vlastního dluhu, kterou vytvořila už původní ukrajinská vláda a ta současná – pro-americká vláda, vydávajíc se za ukrajinskou, tomu jen dodala, patřičnou „korunku,“ když se snažila finanční prostředky, jež byly určeny pro Ukrajinu, vynaložit na placení pro-amerických loutek jako je třeba Porošenko atd…, jejichž úkolem bylo a je rozpoutat válku s Ruskem.

Zdroj: Protiproud – zkráceno a některé části předělány

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář